Süt İçmek İçin 10 Sebep

05 Ekim 2015

Kalp Hastalıklarını Önler
Önemli ve ciddi bir sağlık problemi olan kalp hastalıklarından düzenli olarak süt içerek korunabilirsiniz. Süt içeriğin de bulundurduğu protein, kalsiyum, fosfor gibi önemli besin değerlerine sahip olduğundan kalp hastalıkları için önemli bir savaşçı durumundadır.
1
Süt İçen Çocukların Okul Başarıları Yüksektir
Çocuğunuzun hem sağlıklı hemde okul hayatında başarılı olmasını istiyorsanız, en az günde 2 bardak süt içmesi için onu uyarın. Okul çağında ki süt içen çocukların, süt içmeyen içmeyen çocuklara göre derslerinde ki başarı seviyeleri daha yüksektir.
2
Süt Enerji Verir
Sağlıklı beslenme de süt ve sütün türevleri önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden peynir, et, yumurta, sebze ve meyveleri bolca tüketmemiz gereklidir. Enerji verici olan sütün için de ise, karbonhidrat, protein ve yağ bulunmaktadır.
3
Diş Sağlığı İçin Önemlidir
Aşırı asit içeren ve çok şekerli yiyecekler mikroorganizmaları arttırır. Sütün içindeki kalsiyum ve fosfor ise mikroorganizmalarla savaşır ve her gün düzenli olarak tüketilen süt diş çürüklerini önleyip, diş sağlığını önemli düzeyde korur.
4
Kilo Almanıza Engel Olur
Kilo çağımızda artık önemli bir sorun. Uzmanlar kilo almamak için, besinlerin tok tutucu olanlarının tercih edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Her gün düzenli bir şekilde içilecek 2 bardak sütle gereksiz kilo alımını önleyebilir, sağlıklı bir şekilde formda kalabilirsiniz.
5
Gebelikte ki Mineral Kaybını Önler
Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için, hamilelikte sağlıklı beslenme çok önemli. Hamilelikte anne adaylarının vücutlarında mineral kaybı oluşacağından, günde 2 bardak süt içerek bunu dengeleyebilir ve mineral kaybının önüne geçebilirsiniz.
6
Kemik Gelişimi İçin Çok Önemlidir
Hem kendinizin hemde çocuğunuz kemiklerinin çok güçlü olmasını istiyorsanız yine düzenli olarak süt içmek çok faydalı. Çocukların güçlü kemiklere sahip olması için mutlaka süt içmeleri gereklidir. Yetişkinler ise, sağlıklı kemik yapısına sahip olmak için süt tüketmelidirler.
7
Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
Özellikle mevsimsel değişiklik zamanlarında bağışıklık sistemimiz yavaşlar ve üst solunum yolu enfeksiyonları sıklıkla görülmeye başlar. Süt ise grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden mevsim geçişlerinde süt içerek kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz.
8
Cilt İçin Çok Faydalıdır
Çok güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız süt tüketmenizde fayda vardır. Sütün içinde bulunan çok sayıda ki vitamin ve mineraller cilt inflamasyonunun önüne geçer. Cilt sağlığınızı her daim korumak için süt tüketmeye özen gösterin.
9
Osteoporozu Geciktirir
Özellikle 50 yaşın üzerinde ki kadınlarda görülmeye başlayan osteoporozdan süt içerek korunabilirsiniz. Günde 2 bardak süt tüketerek sağlıklı yaşayabilir ve osteoporozdan da korunabilirsiniz. 
10