Susuz Kalmak Nelere Sebep Olur?

22 Ekim 2016

Baş ağrısı: Gün içinde çoğumuzun başı ağrır. Bunun sebeplerini ya yorgunluğa, ya strese, ya da o an yaşadığımız bir olaya bağlarız. Ancak baş ağrınızın asıl sebebi, su içmemenizdir.
1
Koyu renk idrar: Normalde olması gereken idrar rengi açık renk ve saydamdır. Ancak sizin koyu renkte bir idrarınız varsa bunun sebebi yeteri kadar su tüketmediğinizden kaynaklanır. Su içmeye başladığınız andan itibaren idrarınızın normal rengine döndüğünü göreceksiniz.
2
Baş dönmesi: Otururken yada birden ayağa kalkınca başınız dönüyor mu ? İşte bunun en önemli nedeni yeteri kadar su içmemenizdir. Baş dönmesi yaşamak istemiyorsanız hemen su tüketiminizi arttırmanız gerekir.
3
Kabızlık: Barsak hareketleri zaman zaman yavaşlayabilir. Ve bunun birçok sebebi olabilir. En önemli sebep ise su içmemenizdir. Yeteri kadar su içmediğiniz zaman barsak hareketleriniz yavaşlar ve bu da kabızlığa neden olur.
4
Yorgunluk: Sürekli bir yorgunluk haliniz mi var? Su vücudunuzun yakıtıdır. Siz bu yakıtı vermediğiniz sürece vücudunuzda yogun ve hep bitkin olacaktır. Yani yorgunluğunuzun ana sebebi tabiki yine susuzluktur.
5