Stresli Meslekler

27 Ağustos 2015

AskerlikEn stresli meslekleri sıralamasında ilk sırada askerlik yer alıyor. Bunun nedeni ise hem asker olan kişi için hem de ailesi için stresli bir meslek olmasıdır.
1
GenerallerÖzellikle Amerika'da iyi para kazanan generallerin, görevlerinin ne kadar zor olduğunu tahmin etmemiz dahi çok zordur.
2
İtfaiyeDünyanın en stresli mesleklerinde 3. sırada itfaiyeciler bulunmaktadır. İtfaiyeciler, yaz kış demeden, ateşin yanında dumanla da canları pahasına çaba göstererek görevleri uğruna ölmeyi bile göze alıyorlar.
3
PilotBir general kadar olmasa da, yüzlerce kişinin hayatını taşıyan pilotlar da, dünyanın en stresli mesleklerinden birisini yapıyorlar.
4
OrganizatörEn özel anlarınızı düzenlemek için görev yapan organizatörler de bu anları mükemmel yaşatabilmek için stresi yaşayan meslekler biridir.
5
Halkla İlişkiler YöneticisiŞirketlerin veya temsil ettikleri kişilerin halka karşı duruşlarından sorumlu olan bu kişiler, dünyanın en stresli mesleklerinden birine sahiptir.
6
Kıdemli Üst YöneticiKurumsal şirketlerin kıdemli üst yöneticileri, diğer insanların yaşamlarına etki eden kararlar vermek zorunda kaldıkları için en stresli mesleklerden biridir.
7
HabercilikDünyaya haber yetiştirme, sıcak gelişmeleri anında aktarma, okuyucu veya izleyicilere en doğru bilgileri vermek gibi birçok nedenlerle habercilik dünyanın en stresli ve en zor mesleklerinden biridir.
8
Polis MemuruSuçla sürekli olarak mücadele etmek, karşılaştıkları durumlar karşında görevlerini yerine getirmek ve bir emir kulu olmaları onların en stresli mesleklerden birine sahip olmalarını sağlıyor.
9
Taksi ŞoförlüğüTrafiğe, suça, saldırıya ve gün içerisinde onlarca çeşit insana maruz kalan taksi şoförleri, dünyanın en stresli işlerinde birini yapmaktadırlar.
10