Split'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

13 Ocak 2016

Diocletianus Sarayı / Split 
Şehrin en heyecan verici ve en güzel yapılardandır. Görülmeye değer bir taş işçiliği vardır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
1
Marjan / Split
Çok geniş deniz manzarasına sahip, yürüyüş parkurlarının bulunduğu, harika bir atmosfere sahip yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
2
Old Split / Split
El değmemiş, gerçek bir hazinedir. Şehrin cazibesini ve antikalarını izleyebilir, restoranlarına gidip yemek yiyebilirsiniz.
3
The Peristyle of Diocletian's Palace / Split
Küçük ve çok güzel bir meydandır. Konserlere ve operalara gidebilir, kültürel etkinliklere katılabilirsiniz.
4
Parco Nazionale Krka / Split
Şehrin en güzel şelale parklarındandır. Nefes kesici manzaraya sahip olan, unutamayacağınız güzellikteki yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
5
Aziz Domnius Katedrali ve Çan Kulesi / Split
Görülmesi gereken, şehrin en güzel yerlerindendir. Dar ve küçük merdivenlerinden çıkarak, şehrin nefes kesici manzarasını izleyebilirsiniz.
6
Riva Harbor / Split
Dinlenmek ve yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Sahil kenarında gün batımını izlemek için şehrin en güzel yerlerdendir. Mutlaka görülmeli..
7
Ivan Mestrovic Gallery / Split
Şehrin en güzel galerilerinden biridir. Muhteşem manzara ve işçilik harikası heykellere sahip olan yeri mutlaka görmelisiniz. Sanatseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir.
8
Grgur Ninski Statue / Split
Görmeniz gereken en güzel alanlardandır. Güzel görünen heykeli görmeli, önünde fotoğraf çektirmelisiniz. 
9
Froggyland / Split
Şehrin, küçük ve sevimli müzesidir. İçi doldurulmuş kurbağa çeşitlerinin bulunduğu, başta ürkütücü görünmesine rağmen unutulmaz deneyim yaşayacağınız yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli.
10
Dioklecijanova (Cardo Maximus) / Split
Güzel sokaklarını mutlaka görmeli, alışveriş yapmadan dönmemelisiniz. Çan kulesini kesinlikle görmeli, şehir ve köy manzarasını izlemelisiniz.
11
Klis Fortress / Klis
Ziyaret etmek için şehrin en güzel ve en iyi korunmuş yerlerdendir. Kilis Kalesi'ni görmeli, manzarasını izlemelisiniz. Kalenin geçmişi hakkında bilgi alabilirsiniz.
12
Fruit's Square / Split
Organik sebze ve meyvelerin bulunduğu, ürün çeşitliliği olan ve düşük fiyatlarla satılan pazardır. Mutlaka görülmeli ve alışveriş yapılmalıdır.
13
City Clock / Split
Şehrin en güzel yerlerindendir. Eski evlerin, güzel meydanların ve sevimli dükkanların bulunduğu yerdir. Saatin fotoğrafını çekmeyi ihmal etmeyin.
14
Underground of Diocletian's Palace / Split
Çok farklı bir mimarisine sahip bir saraydır, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu sanat harikasını mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
15
Putalj Winery / Split
Şarap sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Şehire gelip de uğramadan ayrılmayın.
16
Narodni Trg / Split
Şehirde yürüyüş yapılacak meydanlardandır. Güzel binalarla çevrili olan, kafe ve mağazaların bulunduğu harika bir yerdir. Mutlaka uğranmalı ve kahve içilmelidir.
17
Live Museum Split / Split
Şehirde görülmesi ve yaşanılması gereken bir deneyimdir. Kesinlikle görmeden şehirden ayrılmayın.
18
Eastern Gate / Split
Hayranlık uyandırıcı yerlerdendir. Hediyelik eşya alabilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Ziyaret etmeden dönmeyin.
19
Ethnographic Museum Split / Split
Şehrin, küçük ve samimi müzesidir. Mobilyalar, mücevherler ve silahların bulunduğu müzedir. Tarihi ve kültürel etkinliklerini okuyabirsiniz. Mutlaka uğrayın.
20