Sosyal Medya Kullanmayan Ünlüler

16 Haziran 2017

Jennifer Lawrence
"Hiç Twitter’ım olmadı. Telefonla ve teknolojiyle aram pek iyi değil. E-maillerimi bile takip edemiyorum, Twitter’ı hiç edemem!" diyerek sosyal medya kullanmayacağını söylüyor.
1
Keira Knightley
Keira Knightley, sosyal medyayı "Sosyal medya bana okul bahçesini hatırlattı. Hani popüler değilseniz oynayamaz ve kenarda beklersiniz ya, onun gibi bir şey" olarak tanımlıyor.
2
Rachel Mcadams
Rachel McAdams, sosyal medya konusunda çok başarısız. "Haberleri radyodan dinliyorum. Bir televizyonum dahi yok ve e-maillerimi de pek takip eden biri değilim" diyor.
3
Sandra Bullock
Sandra Bullock, "Hayatlarımızı gerçek anlamda sunmuyoruz, bu bana çok yapay geliyor. Daha sonra asla silemeyeceğim bir selfie neden çekeyim ki? Bu tip şeylere girmeyeceğim" diyor.
4
Mary-Kate Olsen
Moda ve TV dünyasının ünlü ikiz kardeşleri, sosyal medya kullanmama konusunda kararlılar. Mary-Kate "İnsanların hayatlarımıza karışması fikrinden uzağız" demiş, Ashley de eklemiş: "Sosyal medya bana çarpıntı yapıyor!"
5
Scarlett Johansson
Dünyaca ünlü oyuncu Scarlett Johansson, Interview dergisine verdiği bir röportajda, "Facebook ya da Twitter kullanmıyorum. Gündelik hayatımdan sürekli bir detay paylaşma fikrini düşünemiyorum doğrusu." demişti.
6
Emily Blunt
Ünlü aktris Emily Blunt, Vulture’a verdiği bir röportajda, "Böyle şeylerde gerçekten 1 numaralı dinozorum ama zaten bu tip şeyler bana pek doğal da gelmiyor. Gelen herhangi bir mesaja bile yanıt yazdığımı pek hatırlamıyorum" demişti.
7
Jake Gylenhall
Ünlü aktör Jake Gylenhall sosyal medya konusunda, "Bence gerçekten söyleyecek bir sözünüz olduğunda kullanılmalı. Bu tip şeyleri önemsiyorum ama korkutucu da buluyorum" diye düşünüyor.
8
Jennifer Garner
Jennifer Garner, "Telefonum ya da bilgisayarım yüzünden suçluluk duymak istemem. Sanırım bu tip mecralara insanların görmek isteyeceği bir şeyler koyamam. Sanmıyorum ki insanlar beni anaokul bahçesinde koştururken görmek istesin." diyerek sosyal medya kullanmayacağını dile getiriyor.
9
Emma Stone
Güzel oyuncu Emma Stone, "Herkes hayatını Instagram’a veya sosyal medyanın diğer formlarına yetiştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Günün en mükemmel fotoğrafı hangisi diye uğraşılıyor" diyerek sosyal medyayı kınıyor.
10
Kristen Stewart
Kristen Stewart da bu konuda çok sert: "Bu birinin hayatını hiç aldırış etmeden ayaklar altına almaktan başka bir şey değil. Şimdi bunu herkes yapabilir. Bir kamera alan paparazzi oluyor, bir Twitter hesabı alan da muhbir. Ne kadar sinir bozucu!"
11
Mila Kunis
Ünlü oyuncu Mila Kunis, Craig Ferguson’un The Late Late Show programında kendini şöyle anlatmıştı: "İnsanların tuvalete gittiğim zamanları bilmesine gerek yok herhalde. Sahi, gerçekten ne diye tweet atacağım ki? ‘Hey şimdi bir odadan diğerine geçiyorum’ diye mi? Gerçekten ne diye tweet atılır bilemiyorum!"
12
Daniel Redcliffe
Daniel Redcliffe bu konuda, "Twitter’ım yok, Facebook’um yok. Sosyal medyanın işlerini kolaylaştıracağını pek düşünmüyorum. Hem Twitter’da her dakika ne yaptığınızı yazıyorsunuz hem de soranlara ‘Özel hayatıma saygı’ diyorsunuz. Kusura bakmayın da kimse bunu ciddiye almıyor" diyor.
13