Son Yılların En İyi Polisiye Filmleri

17 Mayıs 2017

Tutsak - 2013
Şükran gününü kutlamak için bir araya gelen iki ailenin çocukları ilerleyen saatlerde ortadan kaybolur ve saatler ilerledikçe kaçırılma durumuyla karşı karşıya geldiklerini düşünürler. Polise başvururlar fakat hızlı sonuç alamazlar. Baba Keller Dover yetenekli dedektif Loki’den yardım isteyerek kızının peşine düşer.
1
İyi Adamlar
Şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek yolları kesişir. Birlikte bir sırrı saklayan gizemli bir kızı bulmaya çalışırlar. Bu kız, ünlü bir porno yıldızın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahiptir. Araştırma esnasında iki dedektifin başlarına bin bir türlü macera gelir.
2
Kaçış
Joey Gazelle’inde içinde bulunduğu bir mafya operasyonunda işler ters gider ve polisler çatışma sırasında ölür. Joey olayda kullanılan silahı saklamak zorundadır. Fakat sonra komşunun çocuğu bu silahı bulur ve babasını öldürür. Şimdi ise Joey Mafya ve polisten önce çocuğu ve silahı bulmak zorundadır.
3
Gözcü
Bankada gece bekçisi olarak çalışan ve akli dengesi bozuk olan Chris, kendisine zengin olma sözü veren bir adamın tuzağına düşer ve ona bankayı soymasında yardımcı olmaya yardım eder.
4
Şanslı Slevin
Slevin’in hayatı şansızlıklarla doludur. Yaşadığı binanın mühürlenmesi, bir soyguncuya kimliğini kaptırması ve kız arkadaşını başka bir erkekle yakalaması başına gelenlerden en iyisidir. Los Angeles’tan ve sorunlarından bir süreliğine uzaklaşmak için arkadaşı Nick Fisher’ın New York’taki dairesine gider. Kötü şans yakasını orda da bırakmayacaktır.
5
Babadan Oğula
Luke, şehir şehir gezerek gösterilere çıkan profesyonel bir motosikletçidir. New York’un kuzeyinden geçerken eski sevgilisi Romina’nın yeni doğan bebeğinin kendi çocuğu olduğunu öğrenir. Oğluna bakabilmek için banka soygunculuğuna bulaşan Luke’un yolu çaylak polis memuru Avery (Bradley Cooper) ile kesiştiğinde şiddetli bir çatışma her ikisinin de yaşamını değiştirir. Hikaye burada başlar.
6
Kiss Kiss Bang Bang
Ufak hırsızlıklarla geçinen Harry’nin kendini bir cinayet soruşturmasının ortasında bulmasıyla başlıyor. Bir tesadüf sonucunda dedektif rolü üstleneceği bir filmin oyuncu seçmeleri için Hollywood’a giden Harry, burada ‘Eşcinsel Perry’ diye tanınan gerçek bir dedektifle beraber çalışmalara başlar. İşin içine lise aşkı Harmony de girince, işler bir anda karışır ve bu tuhaf üçlü, kendilerini gerçek bir cinayet esrarının ve kovalamacalarla dolu bir maceranın ortasında bulurlar.
7
Zodiac 
Amerika’nın Karındeşen Jack’i. On üç kurbanı olduğunu kamuoyuna açıkladı; sonra daha fazlasını, iki düzine daha fazlasını. Polis beşi ölü yedi vakada onun işaretlerini buldu. Kesin olan bir tek şey varsa, o da bu kurban sayısının yaşayanları da kapsadığıdır. “Zodiac konuşuyor…” Bir avcıyı avlamak dört adam için bir saplantı hâlini alır; bu öyle bir saplantıdır ki onları eski hâllerinin birer hayaletine dönüştürür, yaşamları katilin bıraktığı sonu gelmeyen ipuçlarıyla bir kurulup bir yıkılır.
8
Şehrin Azizleri
İrlanda asıllı ikiz kardeşler Connor ve Murphy McManus, Boston’da yaşamaktadırlar. Dindar olan bu ikili Tanrı’nın kendilerine Dünya’yı kötülüklerden kurtarma görevini verdiğine inanırlar. Boston’un azılı suçlarını ortadan temizlemeye başlarlar ve kurbanlar kötü insanlar olduğu için halktan kimse paniğe kapılmaz. Aslında ikizlerin peşine düşen FBI ajanı Paul Smecker bile bu temizliği kendisinin yapmak isteyip yapamadığı birşey olarak görmektedir.
9
Mr. Brooks
Bay Brooks karısı ve kızıyla birlikte oldukça normal hayat sürmektedir. Bay Brooks’un çapraşık değişken benliği Marshall cinayeti ve kargaşayı sever ve Bay Brooks’u kötü işlere sevk eder. Bay Brooks ne kadar çok disiplin içinde kalmaya karar verip, kötü dürtülere karşı mücadele ederse etsin, Marshall’ın etkisine karşı koyamaz ve seri bir katil olarak ikinci bir yaşam sürer. Onun bu saldırıları kendini işine ve suçluları yakalamaya adamış olan sert kadın dedektif Atwood’un dikkatini çeker. Brooks’un zekası yine de Atwood’un saygısını kazanır ve sonunda ikisinin arasında garip simbiyotik bir ilişkinin başlamasına neden olur.
10