Son Dönemin Popüler Dizileri

19 Ağustos 2015

Mr. Robot (IMDb - 9,1)
Genç bir programcının öyküsü konu alan dizi, Elliot'ın kendisini Amerika’nın gizli yer altı siber savunmacılarının içerisinde bulmasıyla gelişmektedir.
1
Humans (IMDb - 8,2)
Dizi, gelişmiş robotların, insanların yaşamı üzerindeki etkisine ve hiç beklenmedik olaylara neden olması üzerine ilerlemektedir.
2
Zoo (IMDb - 7,1)
James Patterson'ın çok satan romanından televizyona uyarlanmış olan dizi, hayvan saldırılarını inceleyen bir bilim adamının, insan-hayvan ilişkilerini değişik bir açıdan ele almaktadır. 
3
Extant (IMDb - 6,7)
Ünlü yönetmen Steven Spielberg'in üstlendiği dizide, Halle Berry'nin tek başına çıktığı uzay görevinden 1 yıl sonra dünyaya hamile olarak dönmesi ve onun yaşadıklarını anlatmaktadır. Dizi 2015'in en iyi bilimkurgu dizileri arasında gösteriliyor.
4
Sense 8 (IMDb - 8,5)
Dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alan dizinin, her bölümde bu 8 farklı kişiye ziyaret yaşanmaktadır.
5
Black Mirror (IMDb - 8,8)
Her bölümüyle insanı sarsan ve analiz yapmaya zorlayan bu dizi, bilim kurgu, dram, gerilim, gizem, komedi, korku türlerini bir arada barındıran harikulade bir İngiliz mini dizisidir.
6
Daredevil (IMDb - 8,9)
Marvel'ın ünlü çizgi romanından uyarlanmıştır. Başrolünde ise Charlie Cox yer almaktadır.
7
Better Call Saul (IMDb - 9)
Breaking Bad'in Saul Goodman'ının suç dünyası ile ilişkisini anlatan dizi şimdiden Emmy'de "en iyi dizi, en iyi erkek oyuncu ve en iyi senaryo" dahil olmak üzere toplam 5 dalda adaylığa sahip olmuştur.
8
Fargo (IMDb - 9)
Fargo Coen kardeşlerin kült filminde uyarlanan dizi, 2006 yılının Minnesota'sında geçmektedir. 
9
The Knick (IMDb - 8,5)
Steven Soderbergh'in yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrolünde Clive Owen yer almaktadır. Dizi tıbbi olanakların çok geride olduğu 1900'lü yıllarda doktorların yaşadıklarını anlatmaktadır.
10