Son 10 Yılın Trendleri

01 Haziran 2016

Vintage Modası
1940'lı yıllardan gelip günümüzü etkileyen modalardan biridir.  Vintage mağazaları, şimdilerde çok yükselişe geçmiştir. Jackie Kennedy tarzındaki elbiseler, disko tarzı kıyafetler, işlemeli hırkalar ile dikkat çekmektedir. 
1
Hip Hop Şıklığı
2000'li senelerin başında, hip hop şarkıları modayı da etkilemiştir. Bol eşofmanlar ve jeanlare eşlik eden kapüşonlı sweatshirtler trendler arasına yerleşmiştir. Sneakerlar, çok bol jean ceket ve bandalarla beraber zincirler de dolaplarda yerlerini almıştır.
2
Rock&Roll
Motosiklletçi gençlerin dinledikleri şarkılar ve giydikleri punk kıyafetler ile modanın göbeğinde yer almaktadır. Deri ceketler, renkli bileklikler, salaş kıyafetler ve aviator güneş gözlükler vazgeçilmezler arasındadır.
3
Jean Çılgınlığı
Converse tarzı ayakkabılar, neon renkler, saç bantları ve skinny jean'ler, 2000'li yılların modasındandır. Spor şortlar, atletik bluzlar ve düşük bel kotlar ile çılgınlık bitmek bilmez hale gelmiştir. 2004 senesinde ise patlayıp giden moda akımı da skinny jeanlerdir. Kate Moss ile birlikte tüm dünyaya yayılmış olan modadır.
4
Genç Burberry
2000 yılının sonlarına doğru, ekoseli desen, erkeklerde de moda olmuştur. 2002 senesinde Burberry desenleri keşfedildi ve gençler arasında trendler arasına girmiştir.
5
Taytlar
2007 senesinde, 80'li yılların sembolü olan tayt tekrar moda haline geldi. Gömlekler ve uzun tunikler ile kombinlendi ve harika bir görünüme kavuştu. 2008 yılında ise bilinen taytlar biraz değişti ve deri ve parlak kumaşlar ile yeniden yorumlanarak dolaplarda yerini aldı.
6
Farklı Kesimler
Düşük bel jeanler ve 80'lerden esinlenen göbeği açık bırakan bluzler, kusursuz bir ikili haline gelmiştir. 2000'li yıllardaki tunik tarzındaki işlemeli bluzler, bohem tarzı bluzler moda haline geldi. 2005 yılına da damgasını kapri pantolonlar ve sandaletler vurmuştur.
7
Parmakarası Modası
2000'li yılların modası olan parmakarası terlikler, çizmeler ve stilettolar, tarihin havasını taşıyan parçalardandır. 60'lı yıllarda giyilen gladyatör sandeletler, 2009 yılına damgasını vurmuştur
8
Küçük Siyah Elbise
Küçük siyah elbise, 2000'li yıllara ismini kazıttı. 2008 yılında bol tunikler, tek omuz elbiseler ve asimetrik kesimler trendler arasındadır. 2007 senesinden beri de vücudu saran elbiseler, en özel parçalardandır.
9
Kocaman Takılar
İri kolyeler, avize küpeler, kalın kelepçeler ve büyük yüzükler, geçmişten ilham alınan takılardandır. 2000'li yıllara damgasını vuran aksesuarlar arasında, portföy çantalar, fedora şapkalar, zımbalı kemerler ve aviator güneş gözlükleri de bulunmaktadır.
10