Sofya'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

26 Aralık 2015

Alexander Nevski Kilisesi / Sofya
Sofya'ya gidince görülmesi gereken yerlerdendir. Kubbeli mimarisi ile ilgileri çeken bir yapıdır. Büyüklüğü ile baş döndüren yapıyı mutlaka görmelisiniz.
1
Vitosha Mountain / Sofya
Kış aylarında özellikle görülmesi gereken yerlerdendir. Dağın belirli noktalarına çok rahat çıkılabilen yerlerdendir. Teleferikle de ulaşım yapmanız mümkün... Harika bir doğa, mükemmel manzaradır.
2
Saint Sofia Church / Sofya
Şehrin en ilgi çekici ve en eski kiliselerindendir. Mutkaka görülmesi gereken kilisedir ve aynı zamanda şehrin sembolüdür.
3
Boyana Kilisesi / Sofya
Sofya'nın hemen dışarısında yer alan, çok güzel ve çok küçük bir kilisedir. İyi bakılmıştır ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
4
Aziz Nikolas Rus Kilisesi / Sofya
Şehrin ortasında, masallardan fırlamış gibi duran bir kilisedir. Çok güzel ve küçük olan bu kilisedeki sıcak ve samimi havayı solumadan şehirden ayrılmayın.
5
Ivav Vazov National Theater / Sofya
Mükemmel bir mimari yapıdır. İçerisindeki atmosfer, tüm ziyaretçileri etkilemektedir. Yanındaki kafede oturabilir, dondurmanızı yiyebilirsiniz. Mutlaka gelinmeli.
6
Aziz Geroge Rotondası / Sofya
Asırlar öncesinden günümüze kadar uzanan bir inanç mabedidir. Mutlaka görülmeli ve tarihi havası hissedilmelidir.
7
Vitosha Boulevard / Sofya
Gecesi ve gündüzü ile sürekli hareket halinde olan bir caddedir. Keyifli vakit geçirebileceğiniz kaliteli kafeler bulunur. Rahatlık ve eğlenceyi burada bulabilirsiniz.
8
National Museum of Military History / Sofya
Şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Kapsamlı bir koleksiyon ve müzedeki eşyalar mutlaka görülmelidir.
9
National Institute of Archaeology with Museum / Sofya
Herkesin görmesi gereken bir müzedir. Özellikle tarihle ilgili olanların, kesinlikle kaçırmaması gereken yerlerdendir.
10
Aziz Nedelja Killisesi / Sofya
Diğer kiliselere göre küçük ama huzur vericidir. Tavandaki işçiliği inceleyebilir, görevliden alacağınız kitapçığı inceleyebilirsiniz. Mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.
11
Art Shop Hand Made / Sofya
Görülmesi gereken en güzel, en şirin işletmelerdendir. Ev yapımı, sevimli eşyaları düşük fiyatlara alabilir, sevdiklerinize hediye getirebilirsiniz.
12
National Museum of History / Sofya
Bulgaristan'ın en güzel tarihi yerlerindendir. Ziyaret dilmesi gereken ilginç yerlerdendir ve tarihi öğeleri çok zengindir.
13
National Opera and Ballet / Sofya
Sadece binanın dışıyla değil içi ile etkileyen yerlerdendir. Mükemmel bir akustiktik, harika yıllık programlara sahiptir. Mutlaka görülmeli.
14
Central Sofia Synagogue / Sofya
Tarihe ilgisi olanların görmesi gereken sinagoglardan. Harika bir müzeye sahip olan yer, turistlerin atlamaması gereken yerlerdendir.
15
Boyana Waterfall / Sofya
Mutlaka görülmesi gereken şelalerdendir. Sofya'nın en güzel manzaraya sahip olan bu yere mutlaka gitmeli ve yürüyüş yapmalısınız. Ayakkabılarınız mutlaka rahat olmalıdır.
16
The Bells (Kambanite) / Sofya
Şehirde görülmesi gereken güzelliklerdendir. Harika ve bakımlı çanları ile dikkatleri çeken yerde, güzel havalarda piknik yapabilir, unutulmayacak deneyim yaşayabilirsiniz.
17
Sofia University Saint Kliment / Sofya
Bulgar halkının gurur ve onur kaynaklarındandır. Sarayı anımsatan tarihi binayı mutlaka görmeli, mimarisini incelemelisiniz. Gezmek için güzel yerlerdendir.
18
Sveti Sedmochislenitsi Church / Sofya
Orjinalli cami olan bu yapı, sonralardan kiliseye çevrilmiştir. Park ile çevrili olan bu kiise, mükemmel bir konumdadır ve bulunması çok kolaydır.
19
Sveta Petka Samardjiyska / Sofya
10. yüzyılda inşa edilen bir Ortodoks kilisesidir. Sevimli bir sokakta ve metro istasyonuna yakın bir yerde bulunmaktadır. Yolunuz düşerse kesinlikle görmelisiniz.
20