Slovenya'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

04 Şubat 2016

Lake Bled / Bled
Harika bir manzaraya sahip göldür. Çevresinde yürüyüş yapabilir, fayton turuna katılabilirsiniz. Ormanın göl ile uyumuna bayılacaksınız.
1
Ljubljana Old Town / Ljubljana
Şirin mi şirin bu eski şehrin, atmosferine bayılacaksınız. Sokaklarında gezmeli, nehrin kenarlarındaki kafelerde oturabilirsiniz. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel şehir merkezlerindendir.
2
Vintgar Gorge / Bled
İskelesinde yürüyerek farklı deneyim yaşayabileceğiniz bir nehirdir. Berrak suyunu izlerken dinlenecek, bakımına hayran kalacaksınız. Kesinlikle gelinmeli.
3
Postojna Caves / Postojna 
Çok güzel bir mağara deneyimidir. Büyüleyici bir atmosfere ev sahipliği yapan yerde, eşi bulunmaz doğa güzelliklerini görebilirsiniz. Yeraltı mağaraları soğuk olduğundan dolayı, yanınızda hırka bulundurmakta fayda vardır.
4
Lake Bohinj / Slovenya
Gölü çevreleyen dağların, harika manzarasını izlemeden şehirden ayrılmayın. Özellikle gün batımında, huzur dolu manzaraya sahip olan bir yerdir. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
5
Skocjan Caves / Divaca
Tarih ve doğanın uyumunu görebileceğiniz, adeta film sahnesinde hissedeceğiniz, eşsiz bir mağaradır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan yeri, kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
6
Triglav National Park / Slovenya
Doğanın güzelliğini yakından hissedebileceğiniz, yaylarının temizliğini ciğerlerinize çekeceğiniz, dinlenmek için harika bir yerdir. Doğayı her yerde hissedebilir, bisiklete binebilir, yürüyüş yapabilirsiniz.
7
Predjama Sarayı / Postojna
Çok güzel korunmuş mağaralardan biridir. İç kaleleri ve odalarının güzelliğine bayılacaksınız. Manzarası karşısında büyülenebilirsiniz. Mutlaka görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
8
Kozjak Waterfalls / Kobarid 
Mükemmel yürüyüş alanına sahip, ziyaret edilmesi gereken çok güzel bir noktadır. Mekanın enerjisine ve görkemine bayılacaksınız.
9
Preseren Meydanı / Ljubljana
Günün her saatinde cıvıl cıvıl olan, şehrin küçük ve çok güzel meydanıdır. Alışveriş dükkanlarına uğrayabillir, nehirin kenarında gezebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.
10
Triple Bridge / Ljubljana
Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan, nehrin üzerindeki harika bir köprüdür. Görülmeye değer bir yerdir. Sokak lambalarının ambiansı çok hoşunuza gidecektir.
11
Bled Island / Bled
Bled'e gidip de adaları görmeden gelmek olmaz. Gölün belirli yerlerinden kalkan kayıklar, sizi adaya ulaştırmakta, yarım saat sonra ise karaya geri götürmektedir. Adada bulunan kiliseye uğrayabilirsiniz.
12
Tartini Meydanı / Piran
Eski, romantik, şirin bir kasaba meydanıdır. Tarihi yerleri, çarşısı, küçük dükkanları, müzikleri ve kültürel etkinlikleri ile eşsiz bir atmosferdir. Mutlaka zaman geçirilmeli, dondurma yenilmelidir.
13
Aziz Nikolas Katedrali / Ljubljana
İçerisinde hazine saklayan, kusursuz bir kilisedir. Özenle korunan ve dekoru ile görenleri etkileyen yeri mutlaka görmelisiniz. Kapılarına bayılacaksınız.
14
River Ljubljanica Kanal / Ljubljana
Şehrin ortasından geçen, temiz ve bakımlı nehirdir. Şehri gezmeniz için tekneler bulunmaktadır. Nehir kenarından şehri izlemek keyifli, bir o kadar da dinlendiricidir. Görsel şöleni kaçırmayın...
15
Tivoli Park  / Lubljana
Geniş bir ormanlık alana sahip olan parka, aileniz ve sevdikleriniz ile gelebilir çok güzel zaman geçirebilirsiniz. İster dinlenin, ister yeşilliğin içerisinde gezin, isterseniz kafelerde içeceklerinizi yudumlayın.
16
Bled Kalesi / Bled
Doğa harikası olan, çevresini yürüyerek gezebileceğiniz, yeşilin her tonunu bulabileceğiniz adalardandır. Kaleye çıkmakta biraz zorlanabilirsiniz ama manzarayı gördükten sonra, yorgunluktan eser kalmıyor. Kusursuz yerler biri olan kalenin manzarası karşısında şarap içebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
17
Town Walls / Piran
Gün batımını izleyeceğiniz çok güzel yerlerdendir. Muhteşem manzaraya sahip olan, güzel fotoğraflar yakayabileceğiniz, eski duvarlar arasında gezebileceğiniz, unutamayacağınız bir deneyimdir.
18
Ljubljana Kalesi / Ljubljana
Kaleye tırmanmadan kesinlikle şehirden ayrılmayın. Manzarasına bayılacaksınız ve tarihi dokusunu hissedeceksiniz. Ulaşım açısından sorun yaşamayacağınız kalelerden...
19
Kobarid Museum (Kobariski Muzej) / Kobarid
Şirin bir kasabada, ziyaret edilmesi gereken en güzel müzelerdendir. Tarihi parçaları görmeniz gereken, özenle düzenlenmiş, savaş görüntülerini görebileceğiniz yerlerdendir. Ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
20
Ljubljana Castle Funicular / Ljubljana
Harika bir manzara karşısında, sorunsuz bir yolculuk geçirerek, eğlenceğiniz çok güzel bir fırsattır. Video çekebilir, fünikülerde unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
21
Ejderha Köprüsü / Ljubljana
Şehrin kuruluş efsanesinde, ejderhanın öldürdüğü yere şehrin kurulmasından dolayı, ejderha figürleriyle süslenmiş yerdir. Nil Nehri'ni izleyebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle görülmelidir.
22
Vogel Ski Center / Bohinjsko Jezero
Tabiat aşıkları için kusursuz bir yerdir. Dağ ve göl manzarasını görmeli, nefes kesici yerlerde zaman geçirmelisiniz. Kayak yapmayı ihmal etmeyin.
23
Franciscan Church / Ljubljana
Güzel dekore edilmiş, kusursuz bir kilisedir. İç mimarisine bayılacak, sessiz ve huzur dolu yerde unutulmaz atmosfer yaşayacaksınız.
24
Vrsic / Kranjska Gora
Yürüyüş yapabileceğiniz en güzel yerlerdedir. Manzarasında büyüleneceğiniz kusursuz, çok güzel konuma sahip olan yeri görmeden buradan ayrılmayın.
25
Church of St. George / Piran
Çok güzel manzaraya sahip olan kiliselerdendir. Çok bakımlı, zevkli olan kilisede, resimler ve heykelleri görebilirsiniz. Manzarası eşliğinde gün batımını izlemelisiniz.
26
Metelkova / Ljubljana
Farklı bir atmosfere sahip olan, kusursuz sanat tarzının olduğu, şehrin en güzel turistik yerlerindendir. Bira içebilir, dans edebilir, keyfni çıkarabilirsiniz.
27
Tolmin Gorge / Tolmin
Dağların, vadilerin arasında yürüyüş yapabileceğiniz, harika manzaraya sahip, dinlendirici yerlerdendir. Aileniz ile gelebilir, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
28
Waterfall Savica / Bohinjsko Jezero
Hoş ve dinlendirici manzaraya sahip olan, uzun ve dik yokuşlardan sonra ulaşılan kusursuz şelaledir. Mükemmel çevresini görebilir, aileniz ile zaman geçirebilirsiniz.
29
Vodnik Square (Vodnikov trg) / Ljubljana
Taze ürünleri alabileceğiniz, ev yapımı ürünlerinin bulunduğu, uygun fiyatlı hediyelerin olduğu yerlerdendir. Satıcıların samimiyeti ve sıcak kanlı olması dikkatinizden kaçmayacak.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30