Slovakya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

21 Aralık 2015

Bratislava Old Town / Bratislava
Tarihi dokunun hakim olduğu bir şehirdir. Çok sakin ve huzurlu olan bu yerde, eğlence mekanları çok sayıdadır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
1
Tatras National Park / Tatranska Lomnica
Muazzam dağlar manzarasının yanında kayak köyleri ve nehirler sizi beklemektedir. Yürüyüş parkurlarında yürüyebilir, güzel manzarayı izleyebilirsiniz.
2
Aziz Elizabeth Katedrali / Kosice
Mükemmel pencereleri ile şehrin göbeğindeki huzurlu yerlerdendir. Yakın zamanda başarılı bir şekilde restore edilen kiliseyi görmeden şehirden ayrılmak doğru olmaz.
3
Spis Kalesi / Levoca
Çocuklar için de ideal gezilecek yerlerdendir. Avlu etrafında gezebilir, mükemmel manzarayı izleyebilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.
4
Aziz Elizabeth (Mavi Kilise) / Bratislava
Mavi renklerin hakim olduğu kilisedir. Ana meydan ile arasıında çok az mesafe bulunmaktadır. Eşsiz kiliseyi görmeden şehirden ayrılmamalısınız.
5
Devin Kalesi / Bratislava
Güzel bir şehir deneyimi yaşamak isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir. Tuna Nehri'nin manzarasını izlemek size keyif verecek.
6
Slovak Paradise National Park / Spisska Nova Ves
Şelale, nehir ve ormanların nefes kesici birleşimidir... Unutulmaz deneyim yaşamak isteyenlerin ve tehlikeyi sevenlerin vazgeçilmez adresidir. Mutlaka uğrayın.
7
Cumil / Bratislava
Bratislava'nın en önemli simgelerindendir. Şehirde fotoğraf çektirmek için sıraya girilen heykeli mutlaka görmelisiniz.
8
Bojnice Kalesi / Bojnice
Orta Avrupa'da bulunan romantik kalelerdendir. Hem çocuklar hemde yetişkinler için gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.
9
Orava Castle / Oracsky Podzamok
Avrupa'da bulunan en iyi kalelerden biridir. Kaleleri gezmeyi sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.
10
Demanovska Cave of Liverty / Liptovsky Mikulas
Benzersiz, nefes kesici bir mağaradır. Karşınıza çıkacak manzarada zaman geçirmek size ve ailenize çok iyi gelecektir. Uğramanız gereken yerlerdendir.
11
Nedbalka Gallery / Bratislava
Modern, klasik ve çağdaş sanat koleksiyonlarını görebileceğiniz bir galeridir. Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.
12
Büyük Meydan / Bratislava
Yöresel restoranın bulunduğu meydandır. Akşam saatlerinde daha güzel olduğu için, gece konaklamalı bir gezi yapılması önerilir.
13
Slavin / Bratislava
Şehrin dev anıtıdır. Tarih ve mimari ile ilgilenenler için görülmeye değer yerlerdendir. Ulaşmak için dik yokuşta zorlanabilirsiniz ama manzarası güzeldir.
14
St. Egidius Church (Kostol Sv Egidia) / Bardejov
Şehrin merkezinde bulunan turistik yerlerden biridir. Güzel bir yapı ve kilisedir. Görülmeye değerdir.
15
Jasna Nizke Tatry / Liptovsky Milulas
Mükemmel bir vadide yer alan bir merkezdir. Kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Restoranları, barları ve harika otellerinde çok güzel vakit geçirebilirsiniz.
16
UFO Observation Deck / Bratislava
Şehrin manzarasını çok güzel bir şekilde izleyebileceğiniz bir yer... Köprünün üzerindeki restoranlara uğramadan geçmeyin. Bayılacaksınız.
17
St. Michael's Tower & Street / Bratislava
Mimarisi ile romantik dakikalar yaşatacak olan bu sokağı görmelisiniz. Restoranları, barları ve hediyelik alacağınız dükkanların olduğu yerde bulunmadan şehirden ayrılmayın.
18
Hvizdoslavovo Namestie / Bratislava
Meydanda bulunan heykelleri, restoranları ve kafeleri ile dikkat çekmektedir. Tarihi opera binasının önündeki caddede şarap içebilir, çevreyi seyredebilirsiniz.
19
Strbske Pleso Lake / Strbske Pleso
Yürüyüş yapılabilecek şehrin en güzel yerlerindendir. Dağların arasında, sessiz ve sakince huzuru bulacaksınız. Mutlaka görmelisiniz.
20