Sivilceye Neden Olan Besinler

21 Ağustos 2015

Acılı Yiyecekler: Acı, kırmızı biber ve domates ürünleri gibi yiyecekler, yüzdeki kan akışını ve dolaşımını arttırırlar. Bu yüzden sivilce kızarıklıklarını artırabilirler.
1
Şekerli Gıdalar: Şekerli gıdalar bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Bağışıklık sistemi güçsüzleştikçe, sivilce oluşumu artmaktadır.
2
Süt ve Süt Ürünleri: Vücudun kalsiyum dengesi açısından önemli olsa da süt ve süt ürünlerinin bilinçsiz ve aşırı tüketimini de sivilcelerin oluşmasına neden olabilmektedir.
3
Şekerli ve Asitli İçecekler: Şekerli içecekleri içtiğimizde, daha az su tüketiyoruz. Hem vücudun şeker dengesinin korunması hem de sivilcesiz bir cilt için tüketimine dikkat etmek gerekmektedir.
4
İşlenmiş Gıdalar: Beyaz ekmek ve şekerli atıştırmalıklar gibi işlenmiş yiyecekler genel olarak kandaki insülin düzeyini yükseltirler. Bu sadece sivilce sorununu tetiklemez, aynı zamanda farklı cilt sorunlarına da neden olur.
5
Gluten: İltihap ve sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi sivilceyle ilgili sorunlara neden olmaktadır.
6
Tuz: Cilt dokusunda şişme ve kabarıklığa yol açtığı için, yüzünüzde kötü bir görüntüye yol açabilmektedir.
7
Trans Yağlar: Çok işlenmiş bitkisel yağlar sivilce ve cilt döküntülerinin en büyük sebeplerindendir.
8
Baharat: Aşırı baharatlı gıda tüketimi sindirim sistemine zarar verebilir. Bu durum dolaylı olarak da sivilceye yol açar.
9
Kızamış Yiyecekler: Akne ve sağlıksız bir cildin baş sebepleridir.
10