Sivilce İzinden Kurtulmanın Yolları

22 Haziran 2020

Sivilce izlerinizi fondöten ile kapatmak istiyorsanız, ilk önce yapılması gereken şey, 30 faktörlük güneş kremini cilde uygulamaktır. Yapmadığınız durumlarda, hiçbir yöntem işe yaramaz.
1
Sivilce lekelerinin baş düşmanlarından biri elma sirkesidir. Akşam saatlerinde, cildinizi temizledikten sonra, elma sirkesini yüzünüze uygulayın. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın ve ufak bir parça pamuk ile yüzünüze sürün ve yarım saat bekletin. Yarım saatten sonra yıkayın ve kreminizi sürün.
2
Organik bal ile sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür. Organik bal olduğundan emin olduktan sonra, 1 yemek kaşığı balı tüm yüzünüze dağıtın ve 15-20 dakika bekletin. Cildinizin değişimini anında göreceksiniz.
3
Akne ve sivilcelere iyi gelen bir bitki de sinir otudur. Aktardan sinir otu alın ve ezerek suyunu çıkarın. Çıkan suyu cildinize uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra yıkayın. Lekelerinize çok iyi gelecektir.
4
Aktardan alacağınız sabun otu, cildinize çok iyi gelecektir. Sabun otunu suyun içerisine koyun ve kaynatarak demlemeye bırakın. Sıcak su, biraz ılık olduğunda lekeli yerlere uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü güzelce yıkayın.
5
Bahçeden bile bulabileceğiniz, sivilce lekelerin düşmanlarından biri de ceviz yaprağıdır. 1 avuç ceviz yaprakların,1 bardak suda bekletin ve demleyin. Suyu, pamuk yardımı ile cildinize sürün ve yarım saat beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.
6
Sivilcenin bir düşmanı da maydanozdur. 1 litre suya maydanoz ekleyin ve demleyin. Maydanozları ezdikten sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra, maydanoz suyu ile yüzünüzü güzelce yıkayın.
7
25 gram marulu, 3 bardak suya ufak ufak koyarak kaynatın ve demleyin. Karışımı süzün ve gece gündüz cildinizi karışımla silin.
8
Cildinize güzel bir peeling yaparak da cildinizi yenileyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı toz şeker ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Cildinize masaj yapın ve karışımı bir süre yüzünüzde bekletin.
9
Cildinizdeki ölü deriyi temizlemenin kolay bir yöntemi vardır. Kahve telvesi, limon suyu ve maden suyunu karıştırarak cildinize masaj yaparak uygulayın.
10