Singapur'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Eylül 2020

Gardens By The Bay / Singapur
Yüzlerce ağaç ve çiçeklerin bulunduğu kocaman bir bahçedir. Şehrin ortasında gizli bir cennet olan bu yerde büyülenmemek elde değil... Kesinlikle görülmeli.
1
National Orchid Garden / Singapur
Şehrin orkide cennetidir. Canlı ortamlarında görebileceğiniz, bu harika çiçekler ile mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Orkideleri dondurarak, sevdiklerinize hediye getirebilirsiniz.
2
Singapur Botanik Bahçeleri / Singapur
Bakımı ve düzeni ile görülmesi gereken yerlerdendir. Hoş kokulu çiçekler arasında yürüyüş yapabilir, huzur bulabilirsiniz.
3
Singapore Zoo / Singapur
Çok çeşitli muhteşem hayvanat bahçesidir. Doğal ortamlarındaymış gibi etki yaratan, ailenizle beraber çok keyif alacağınız yere mutlaka gelmelisiniz.
4
Singapore Mass Rapid Transit / Singapur
Kullanışlı ve sistemli bir metrodur. Şehirdeki tüm ulaşımınızı yapabileceğiniz sistemde, rahatça yolculuk yapabilir, etrafı gezebilirsiniz. 
5
Cloud Forest / Singapur
Adeta yapay bir cennet olan yer, orkidelerin güzelliğini görmeniz için en ideal yerlerdendir. Şelalesini görebilir, ormanda gezebilirsiniz. Unutamayacağınız bir deneyim...
6
Marina Bay / Singapur
Mimari tasarıımı, deniz ve şehir manzarası ile akıllara kazınacak yerlerdendir. Singapur'a yolunuz düşerse, eşi benzeri olmayan bu güzel yeri görmeden kesinlikle gelmeyin.
7
Singapore Flyer / Singapur
Yavaşça yükselerek, şehri ayaklarınızın altına seren bir düzenektir. Camdan bir oda içerisinde Singapur'u izlerken çok keyif alacaksınız. Güneşin batışına denk getirmeye çalışın.
8
Waterfront Promenade / Singapur
Akşam saatlerinde ziyaret edilmesi gereken, şehrin en güzel yapılarındandır. Barların ve restoranların bulunduğu, manzarasına bayılacağınız özel bir yerdir. Bütçenize güvenmeden gitmemeniz önerilir.
9
Marina Bay Sands Skypark / Singapur
Singapur'un simgesi haline gelmiş olan, 19. kattaki havuzdan şehri izleyebileceğiniz bir mekandır. Mimarisinde büyüleneceğiniz, hayal gücünün zirvelerinden biridir. Kesinlikle gelmeli ve çok sayıda fotoğraf çekmelisiniz.
10
Buddha Tooth Rölik Tapınağı ve Müzesi / Singapur
Dışardan görüntüsü ile Çin mimarisini andıran müzenin içinde de farklı bir güzellik yatmaktadır. Huzurlu ve bilgilendirici yerde, ayinlere denk gelebilirsiniz. Büyüleyici bir tapınak...
11
MacRitchie Nature Trail / Singapur 
Doğanın sesleri ile yürüyeceğiniz bu yol, görülmesi gereken yerlerdendir. Vahşi yaşama merakı olan ve farklılığı seven insanlar için harika bir fırsat...
12
Changi Şapeli ve Müzesi / Singapur
Küçük olmasına rağmen bilgilendirici ve gezmekten keyif alacağınız müzelerdendir. Huzur dolu bu yerin tarihini okuyarak öğrenebilirsiniz.
13
Flower Dome / Singapur
Dingin ve eğlenceli yeri, ziyaret edeceğiniz listeye kesinlikle eklemelisiniz. Ahşap ve taş heykelleri, yemekleri ve içkileri ile dikkat çeken çiçek parkını görmelisiniz.
14
Jurong Kuş Parkı / Singapur
İlginç kuşları göreceğiniz, kusursuz gün geçirebileceğiniz, huzur dolu yerlerdendir. Farkı kuş türlerine ev sahipliği yapan yer, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. 
15
Kranji Savaş Anıtı / Singapur
2. Dünya Savaşı'nın günümüze kadar yansımasını gösteren bir anıttır. Duygusal zaman geçirebileceğiniz yerin bakımı dikkat çekerken, genç yaşta hayatlarını kaybeden askerlerin mezarlarını ziyaret ettiğiniz için farklı düşüncelere kapılabilirsiniz.
16
Orchard Road / Singapur
Singapur ile özdeşleşen caddelerden biridir. Dünya markalarının bulunduğu, İstanbul Bağdat Caddesi'ni anımsatan hareketli bir caddedir. Caddenin altından geçen metro ile gideceğiniz yere de kolayca ulaşmanız mümkündür.
17
F1 Pit Building / Singapur
Hız tutkunlarının görmesi gereken bir yedir. Harika yarışların sergilendiği, harika atmosfere sahip Formula 1 gezisini kesinlikle yapmalısınız.
18
Asya Medeniyetler Müzesi / Singapur
Büyüleyici eski binası ve harika koleksiyonları ile dikkat çeken müzedir. Tarihi ve kültürü bir arada bulabileceğiniz, sunumu ile harikalar yaratan yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
19
The Southern Ridges / Singapur
Doğa sesleri ve güzel manzarası ile yürüyüş yapabileceğiniz, köprüler ile inşa edilen kusursuz bir yoldur. Şehrin kargaşasından uzak olduğunuzu hissederek,motive olabilirsiniz.
20
Çin Mahallesi / Singapur
Singapur'a gidenlerin kesinlikle uğraması gereken yerlerden biridir. Atmosferine ve dükkanlarına bayılacak, severek gezeceksiniz. Hediyelik eşya almayı unutmayın.
21
MacRitchie Reservoir / Singapur
Temiz havada gezebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz, doğa harikası yerlerdendir. Huzur dolu bu yere gelmeyi ve fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
22
Heliks Köprü / Singapur
Keyifle yürüyebileceğiniz, benzersiz görüntülere olanak sağlayan bir köprüdür. Akşam saatlerinde daha güzel manzaraları insanlara sunan yere mutlaka gelmeli, fotoğraf çekmelisiniz.
23
Merlion Park / Singapur
Singapur'un simgesi olan heykeli görmeden, çevresinde fotoğraf çekilmeden kesinlikle ayrılmayın. Akşam saatlerindeki ışıkları ile görsel şölen haline gelmektedir.
24
F1 Pit Building (Grand Prix Night Race) / Singapur
Şehirde düzenlenen en güzel organizasyonlarından biridir. Unutulmaz bir deneyim yaşamak için katılabilirsiniz.
25
Peranakan Müzesi / Singapur
Kültürleri hakkında bilgi edinebileceğiniz, eğlenceli bir müzedir. Dikkkat çekici binası görülmeye değer.
26
The Shoppes at Marina Bay Sands / Singapur
Çok güzel düzenlenen, en güzel alışveriş merkezlerinden biridir. Lüks markaların bulunduğu yeri ziyaret edebilir, restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.
27
Singapur Milli Kütüphanesi / Singapur
Kütüphanelere ilgisi olanların kesinlikle görmek isteyecekleri yerlerdendir. İyi bir yönetime sahip, bakımı ile görenleri etkileyen kütüphaneyi kesinlikle görmelisiniz.
28
East Coast Park / Singapur
Çok güzel yürüyüş ve bisiklet yoludur. Kusursuz park gezisi yapabilir, güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Mutlaka gelinmeli...
29
Singapur Ulusal Müzesi / Singapur
Galerileri ve görüntüleri ile tarihini öğrenebileceğiniz, şehrin etkileyici müzelerindendir. Çok büyük olmamasına rağmen, görmenizde fayda var.
30