Sidney'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Ocak 2016

Sydney Harbour / Sidney
Harbour Köprüsü'nün mükemmel manzarası, şehirde görülecek ilk yerlerdendir. Opera evini görmeli, restoranlarda lezzetli yemekler yemelisiniz.
1
Bondi to Cooge Beach Coastal Walk / Sidney
Harika manzaraya sahip bir yürüyüş yoludur. Kesinlikle görülmeye değer plajların çevresinde yürüyüş yapabilir, şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.
2
Sydney Opera House / Sidney
Görmeden şehirden ayrılmamanız gereken yerlerdendir. Sidney Opera Evi, şehirle bütünleşmiş, çarpıcı mimariye sahip bir yapıdır. Kesinlikle görülmeli...
3
Sidney Liman Köprüsü / Sidney
Şehrin sembollerinden bir tanesi de Sidney Liman Köprüsüdür. Mimari yapısı ile büyüleyici, çevresi ile harika manzaraya sahip yerdir. Görmeden ayrılmayın.
4
The Opera House to the Botanic Gardens Walk / Sidney
Köprü manzarası ve su parkları ile hem dinlendirici hem huzur verici yerlerdendir. Çok temiz olduğundan dolayı, piknik yapmak için uygundur. Kesinlikle görülmeli...
5
Sydney Ferries/ Sidney
Şehrin en güzel toplu taşıma aracıdır. Temiz ve sorunsuz bir yolculuk için feribotu tercih edebilir, güzel manzara izleyebilirsiniz.
6
Royal Botanic Gardens / Sidney
Güzel köprü manzarasına sahip, şehrin en güzel yerlerindendir. Tüm yaş grubu ve aileniz için ideal olan bu yere gelmeli, vakit geçirmelisiniz.
7
Manly Ferry / Sidney 
Liman manzarasını çok güzel şekilde izleyebileceğiiz, harika bir deneyimdir. 30 dakika süren feribot yolculuğuna bayılacaksınız.
8
The Rocks / Sidney
Mağazalaran restoranlara, kafelerden deniz manzarasına kadar her şeyin bulunduğu, harika bir yerdir. Kesinlikle ziyaret etmeye değer...
9
NSW Sanat Galerisi / Sidney
Çok çeşitli ressamların eserlerinin sergilendiği, harika bir tasarım ile insanlara sunulan kusursuz bir galeridir. Kesinlikle görülmeli...
10
Darling Harbour / Sidney
Eşsiz bir manzarada, havai fişek gösterisi izleyebilir, çocukların oyun alanlarında oynamasını sağlayabiliirsiniz. Gün batımı izlenecek çok güzel yerlerdendir.
11
Manly Beach / Sidney
Aileler için uygun olan plajı ziyaret edebilir, güzel zaman geçirebilirsiniz. Dükkanları, barları ve restoranları ile dikkat çeken sahilde, Sörf Okulu'na gidebilir, plaj voleybolu oynayabilirsiniz.
12
Manly Scenic Walkway / Sidney
Güzel manzaraya sahip olan, şehrin güzelliklerinden biridir. Dinlendirici manzarası eşliğinde yürüyüş yaparak, dinlenebilirsiniz.
13
Watson's Bay / Sidney
Güzel bir feribot yolculuğundan sonra ulaşılan, harika manzaraya ve kusursuz restoranlara sahip olan bir yerdir. Deniz ürünlerini sevenlerin mutlaka gelmesi gereken yerlerden...
14
Cremorne Point to Mosman Bay Walk / Sidney
Yol boyunca çok güzel fotoğraf çekebileceğiniz, sessiz ve sakin bir yürüyüş yoludur. Şehrin yerlilerinin kusursuz düzenlenen bahçelerini görebilirsiniz.
15
Opera Australia / Sidney
Şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Manzarası ile insanları kendine çeken, iç dizaynı ile büyüleyen bir yapıdır. Dünyanın dört bir yanında insanların geldiği opera binasını ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
16
Pylon Lookout Sydney Harbour Bridge / Sidney
Harika bir manzaraya sahip olan bir köprüdür. 200 merdiven çıkarak yakalayacağınız fırsatı değerlendirmeli, çok sayıda fotoğraf çekmelisiniz.
17
The Spit Bridge to Manly Walk / Sidney
Müthiş manzaraya sahip olan, yürüyüş mesafesidir. Yürürken görebileceğiniz evlere bayılacak, bitki çeşitliliğini ve kuşları yakından görebilirsiniz. Uğramadan gelmeyin.
18
Chinese Garden of Friendship / Sidney
Şehrin ortasındaki sakin ve çok güzel bir yerdir. Kusursuz bahçelerin ortasında, kendinizi cennette hissedebilirsiniz. Şehrin kalablığından uzaklaşmak iyi gelebilir.
19
Shelly Beach / Sidney
Diğer plajlara göre daha sakin ve küçük olan bir plajdır. Sörf yapabilir, denize girebilir, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
20
Circular Quay / Sidney
Alışveriş yapabileceğiniz, sokak sanatçılarını izleyebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz muazzam liman manzarasıdır. Şehri gezmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerdendir.
21
Sydney Jewish Museum / Sidney 
İlginç ve dikkat çekici yahudi müzelerindendir. Kişise hikaye ve öğelerin bulunduğu, savaşla ilgili bilgilerin olduğu, bilgilendirici yeri mutlaka görmelisiniz.
22
Capitol Theatre / Sidney
Müziğe ilgisi olanların kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. Harika bir akustiğe ve rahat oturma yerlerine sahip tiyatroyu kesinlikle görmelisiniz.
23
Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi / Sidney
Eşsiz gemilerin bulunduğu, ilginç bir müzedir. Sergilerini kesinlikle görmeli, denizaltını keşfetmelisiniz. Görmeden Sidney'den ayrılmak olmaz.
24
Bondi Beach / Sidney
Şehrin ünlü plajlarından birisiidir. Denizi, duvar yazıları, yüzme havuzları ve sörf tutkunları ile dikkat çeken yeri mutlaka görmelisiniz.
25
Hyde Park Barracks Museum / Sidney
Sidney'de bulunan, küçük müzeler arasındaki en bakımlı ve düzenli yerlerdendir. Sergiler ile dolu olan müzede gezmekten keyif alacaksınız.
26
Coogee Beach / Sidney
Çoğu zaman dolu olan ve kesinlikle toplu taşıma ile gidilmesi konusunda uyarılan parklardandır. Plajda kusursuz, sessiz ve sakin bir gün geçirebilirsiniz. Dalgaların huzur verdiği yeri görmeden, kesinlikle şehirden ayrılmayın.
27
St. Mary Katedrali / Sidney
İçinizi huzur kaplayacak, Sidney'in en huzurlu kiliselerindendir. Huzuru ve barışı hissedebileceğiniz, mimarisine bayılacağınız yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
28
Centennial Park / Sidney
Yeşilin her tonunu görebileceğiniz kusursuz bir parktır. Yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, çocuklarınız ile zaman geçirebilirsiniz. Gölün etrafında dolaşarak fotoğraf çekebilirsiniz.
29
Bayan Macquaire'in Koltuğu /Sidney
Fotoğraf çekmeden ayrılamayacağınız bir yerdir. Liman manzarası, köprü ve opera binasının birarada olduğu, kusursuz yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30