Sevmediğiniz İnsanlarla Başa Çıkmanın Yolları

11 Haziran 2017

İş ve eğitim hayatınızda, sevmediğiniz insanlarla bir arada olabilirsiniz. En başta unutmamanız gereken nokta, herkesi sevmek zorunda olmadığınızdır.
1
Hayatınızın her döneminde, sürekli tahammül etmeye çalışacağınız insanlar olacaktır. Bundan dolayı insanlara karşı tahammül etmeyi öğrenmelisiniz.
2
Hoşlanmadığınız insanları görünce negatif enerji gelebilir, tüyleriniz diken diken olabilir. Ne olursa olsun, onlara kibar davranmalı ve saygılı olmalısınız.
3
Sevmediğiniz insanı neden sevmediğinizi düşünmelisiniz. Sizi rahatsız eden hareketlerin ne olduğunuzu bulunca işiniz daha kolaylaşmaktadır çünkü kendinizi bu duruma hazırlamış oluyorsunuz ve direnç kazanıyorsunuz.
4
Her türlü duruma kendinizi hazırlamış bile olsanız, bazı zamanlarda sinir olursunuz. Bu durumlarda kişiye odaklanmak yerine kendinize odaklanın ve eğlenin. Kişiyle konuşuyormuş gibi kendinizle konuşun ve sinirlerinizi yatıştırın.
5
Unutmamanız gereken bir nokta da öfkeyle kalkanın zararla oturacağıdır. Sevmediklerinize karşı sabrınızı ölçmeli ve sabrınızı sınamalısınız.
6
Sevmediğiniz davranışlarını uygun bir dille kişiye anlatın ve kendinizin ne hissettiğinden bahsedin.
7
Sizin sinirleriniz, başkaları yüzünden heba olurken karşınızdaki eğlenebilir. Bu durumda önemli olan tek şeyin, sizin mutluluğunuz olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
8
Bu açıkladığımız maddeler işinize yaramıyorsa, yapacağınız tek şey araya mesafe koymaktır.
9
Hayatın çok kısa olduğu dünyada, kimsenin canınızı sıkmasına izin vermeyin.
10