Sevilmeyen Dünya Markaları

06 Ekim 2015

Dolce & Gabbana
Basit ürünlere bile çok fazla fiyat etiketi konulan bu marka, insanların eleştirilerine maruz kalmakta ve dünyanın birçok ülkesinden eleştiri almaktadır.
1
Facebook
Çok fazla kullancısı olan bu ağ, son zamanlarda insanların nefretini kazanmıştır. Çok fazla paylaşımlar ve oyun istekleriyle karşılaşan insanlar bu durumdan şikayetçi.
2
Apple
Dünyada hızlı gelişen markalardan olan Apple, kullanıcıları tarafından şikayet almaktadır. Oyunlardaki sıkıntılar insanların canını sıkmaya başladı.
3
Microsoft
Mindows 8'deki hatalarından dolayı insanların nefret etmesini sağlayan bir markadır. Nefret edilmesinin sebebi kendi hatalarından dolayıdır.
4
Starbucks
Fiyatlarının çok pahalı olduğunu düşünen insanlar tarafından sevilmemektedir. Bir fincan kahvenin 15 TL ve civarında olması ve diğer kahveci mekanlarının önlerinin kesilmesinden dolayı sevilmemektedir.
5
Sony
Sonny 2014 yılında, hacker skandalı ile sarsılmıştır. Olaydan sonra bir komedi filmi "The Interview" yayınlanamadı. Filmin konusu, hackerların Sony'i rahatsız etmesi olarak işlendiği için, Sony markası ciddi yaralar almıştır.
6
Nestle
1970 yıllarında üretilen bebek maması, anne sütünden yapıldığı iddia edildi ve oldukça fazla fiyatta satılmaya başlandı. 3. dünya ülkelerindeki kadınları kandırılarak anne sütü temin edildiği ve bebeklerin yeterli beslenmeden dolayı öldükleri bu ünlü markayı bitirmiştir.
7
General Motors
Otomobillerin duraksaması ve hava yasıklarının açılımındaki sorunlar yüzünden insanların tercih etmediği markalardandır. 42 ölümle sonuçlanmıştır.
8
McDonald's
Yüksek fiyatlı ürünlerden dolayı tepki çeken bir markadır. Fast food'a karşı olan şirketler de bu markayı onaylamamaktadır.
9
Goldman Sachs
Çok uluslu ABD yatırım bankası olan bu firma, 1869 yılında kurulmuş ve New York merkezlidir. ABD'nin nefret edilen şirketlerinden biri olmasının sebebi ise yavaş ve az kredi vermesidir.
10