Semih Varol Kimdir ve İlginç Paylaşımları

28 Mayıs 2017

İlk olarak Twitter ile ünlü olan Semih Varol instagram, snapchat gibi diğer sosyal medya mecralarında da milyonlarca takipçiye sahiptir. 
1
Semih Varol 1996 yılında Bartın’da dünyaya gelmiş ailesinin İstanbul’a yerleşmesi sonucu İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. Varol 1.92 boyundadır.
2
Lise öğrenimini Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayan Varol akabinde web tasarım programcılığı bölümünde okumuştur.
3
Sosyal medya mecralarına ilk olarak üniversite yıllarında üye olup paylaşımlar yapan Semih Varol kısa zamanda milyonlarca takipçiye ulaşan bir fenomen haline gelmiştir. 
4
Semih Varol sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi deyimiyle şu şekilde anlatıyor, 'İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, sadece kendim oluyorum ve bu yüzden insanlar beni seviyor, takip ediyorlar.'
5
Semih Varol’u diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en önemli özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının standartların çok çok üzerinde olması. 
6
Birçok fenomenin yüz binlerce takipçisi yokken dahi Semih Varol’un bazı paylaşımları yüz binlerce yorum alıyor. Bu da Varol’un takipçilerinin kendisine olan ilgisini gösteriyor. 
7
Twitter’da açtığı konularda yüzlerce defa Türkiye gündemine oturmayı başaran Varol, Twitter’da takipe takip sisteminin mucitidir.
8
Semih Varol’un ayrıca ‘’Başkası Olma Kendin Ol’’ isimli bir de kitabı vardır. 
9
Semih Varol Kim Milyoner Olmak İster, Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programlarına da yarışmacı olarak katılmıştır.
10
Semih Varol'un atığı tweetler bir anda yüzlerce RT ve FAV alıyor.
11
Varol'un takipçileri Semih'i sosyal medyada an be an takip ediyor.
12
Varol attığı tweetlerin metinlerini bizzat kendisi üretiyor.
13
Bazen espirili bazen de düşündürücü tweetler atıyor.
14
Duvar yazıları üzerinden tweet atmak da vazgeçilmezlerinden.
15
Meşhur olduğu Twitter'a vefasını böyle gösterdi. :)
16
Gazi Mustafa Kemal Atatürk için attığı tweet duygulandırdı.
17
Minnak kediler de vazgeçilmezlerinden.
18
Minnoş bir tweet :)
19