Sakarya'da Görülmesi Gereken Yerler

03 Mayıs 2016

Soğucak Yaylası
Deniz seviyesinden 1100 metre yüksekliğine sahip olan, harika manzaraya ev sahipliği yapan kusursuz bir yayladır. Mutlaka görülmeli.
1
Karagöl Yaylası
Yoğun şehir hayatından uzak, huzurlu ve sessiz atmosferine bayılacaksınız. Tabiatını keşfetmeden şehirden ayrılmayın.
2
Sapanca Vecihi Kapısı
Mimar Sinan tarafından yaptırılmış olan eser, Sakarya'da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerdendir. İpekyolu üzerinde yer alan kapıyı mutlaka görmelisiniz.
3
Acarlar Longozu
Dünyanın ikinci büyük longozu, Sakarya'da bulunan Acarlar Longozu'dur. Su içine batmış orman anlamına gelen ve harika manzarayı bizlere sunan yeri mutlaka görmelisiniz.
4
Sapanca Rüstempaşa Camii
Sapanca'nın en eski tarihe sahip olan camisidir. 1555 senesinde, Rüstem Paşa tarafından, Mimar Sinan'ın kalfalarına yaptırılmıştır. Mutlaka görülmeli.
5
Sakarya Nehri
Türkiye'nin en büyük üçüncü nehri olan Sakarya Nehri'ni, mutlaka görmelisiniz. Dinlendirici ve huzur dolu yeri mutlaka görmelisiniz.
6
Sapanca İstanbul Dere
Kayın ve kestane ağaçlarının arasından akan dere, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Doğanın kucağında yürüyüş yapmaya bayılacaksınız.
7
Sakarya Müzesi
Sakarya'nın gezilecek yerleri arasında olan çok önemli bir müzedir. Şehrin merkezinde bulunan müze, 1290 metrekarelik alana yayılmıştır.
8
Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi
Sakarya Taraklı, yakın zamanda turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Doğası ve kültürü ile hayran kalacağınız yerlerdendir.
9
İnönü Yaylası
Doğa severlerin vazgeçilmez yerlerinden biridir. Kamp alanı olarak da kullanılan yer, şehrin huzur dağıtan yerlerindendir. Mutlaka görülmeli.
10