Saint Petersburg'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

11 Ocak 2016

Voskresenia Khristova Kilisesi / St. Petersburg
İhtişamı ve mimarisi ile gezip görmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Rengarenk bir binadan oluşan ve nehir manzarasına sahip kiliseyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
1
State Hermitage Museum and Winter Palace / St. Petersburg
Müthiş koleksiyonların bulunduğu ve sanatseverlerin dikkatini çeken müzelerdendir. Tam gününüzü ayırarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
2
Catherine Palace and Park / Pushkin
Gösterişli odaları, dekorasyonları ve salonları ile göz alıcı mekanlardan biridir. Özenle düzenlenmiş mimarisi ve köprüleri ile dikkat çekmektedir. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
3
St. Isaac's Cathedral State Museum-Memorial / St. Petersburg
İnanılmaz bir mimariye sahip bir müzedir. Merdivenlerinden çıkarak kuleye ulaşabilir, manzarayı izleyebilirsiniz. Mutlaka ziyaret edilmeli...
4
Peterhof Sarayı ve Bahçesi / Peterhof
Büyüleyici bir saray olan Peterhof Sarayı'nı mutlaka ziyaret etmeli, etkileyici bahçesinde zaman geçirmelisiniz. Mutlaka gelmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
5
Palace Square (Dvortsovaya Ploshchad) / St. Petersburg
Kentin tarihi dokusunu yansıtan en güzel yerlerdendir. Mükemmel bir mimaridir ve mutlaka görülmesi gereken muhteşem yapılardandır.
6
Peterhof State Museum Preserve / Peterhof
Şehirdeki mutlaka görülmesi gereken müzelerdendir. Mutlaka gelinmeli ve dünyanın ilk fıskiyesini görmelisiniz. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
7
Peterhof State Museum Preserve, The Bath Block / Peterhof
Bahçe düzeni, ağaçları ve çeşmeleri ile şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bahçenin içinde saatlerinizi geçirseniz bile farkına varmayacaksınız. Kesinlikle görmelisiniz...
8
State Russian Museum / St. Petersburg
En önemli Rus sanatçılarının eserleri ve heykellerin sergilendiği, şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Savaş ve fırtınaları anlatan tablolarda etkilenmemeniz mümkün değildir.
9
Grand Maket Russia Interactive Museum / St. Petersburg
Şehirde bulunanların kesinlikle zaman ayırıp görmesi gereken yerlerdendir. Çok detaylı düşünülerek yapılmış bir eserdir. Her yaş grubu için uygundur.
10
Tsarskoye Selo State Museum Preserve / Pushkin
Güzel binası ve büyüleyici bahçeleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Müzedeki sarı odayı mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
11
Pavlovsk Sarayı ve Parkı / Pavlovsk
Mobilyaları, çeşmeleri ve renkleri ile mutlaka görmeniz gereken parklardandır. Atmosferi mutlaka hissetmelisiniz.
12
Palace Bridge / St. Petersburg
Dünyanın en güzel köprülerinden biridir. Özellikle akşam saatlerinde görülmeli, köprünün kapanışı ve açılışını izlemelisiniz. Mutlaka uğrayın...
13
State Academical Mariinskiy Theatre / St. Petersburg
Süper bir konser ve bina salonudur. Mutlaka görmeli ve sahnede unutamayacağınız güzellikteki görsel şovu izlemelisiniz.
14
Peterhof, State Museum Preserve, The Marly Palacee / Paterhof
Gösterişli ve harika çeşmelerin bulunduğu, tüm gününüzü geçirebileceğiniz mükemmel bir saraydır. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden...
15
Kazan Bizim Leydi Katedrali / St. Petersburg
Mimarisi ile görenleri büyüleyen bir kilisedir ve mutlaka gezilmelidir. Görenleri hayran bırakan bu yere mutlaka gelmeli ve akşam ışıklandırmasını görmelisiniz.
16
Neva Embankments / St. Petersburg
Neva Nehri kenarında bulunan, harika bir görsel şölendir. Saraylar ve müzeler ile farklı bir atmosfer yaratan yeri mutlaka görmelisiniz.
17
Faberge Museum / St. Petersburg
Faberje yumurtaları ve mücevherleri görmek isteyenlerin, gelmesi gereken yerlerdendir. Muhteşem bir sergide, insanlara gösterilenleri görmelisiniz.
18
Milhailovsky Opera and Ballet Theater / St. Petersburg 
Çok güzel ve eski tiyatro sahnesini görmeden, kesinlikle şehirden ayrılmayın. Atmosferi ve mimarisine hayran kalmamak mümkün değil...
19
Anichkov Bridge / St. Petersburg
Şehrin merkezindeki köprüde bulunan heykeller, farklı bir hava yaratmaktadır. Mutlaka görülmeli ve şehrin simgelerinden biri olan atların önünde fotoğraf çekilmelidir.
20