Sağlıklı Diyetin Vazgeçilmez 10 Besini

04 Kasım 2015

Kukicha Çayı
Çayı çok seviyor, çokça tüketiyorsanız kukicha çayını tüketmenizi tavsiye ederiz. Kukicha çayı vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Özel bir japon çayıdır. Zayıflamanıza yardımcı olur. Çok değişik ve benzersiz bir aroması vardır.
1
Chlorella
Su yosununa çok benzeyen chlorella, genellikle küre ve elips şeklindedir. Su yosunları grubundadır, bu su grubu yosunları, yaşlandıkça karbonhidrat ve yağ üretimi artar. Diyet listesinde mutlaka bulunması gereken chlorellayı formda kalmak için tüketmelisiniz.
2
Chia Tohumu
Zengin protein, lif ve vitamin, mineraller içerir. Tek başına tüketmek çok cazip gelmiyorsa bir içecek yada yiyecekle tüketebilirsiniz. Chlorella yiyerek hem formda kalabilir hem de sağlıklı diyetin keyfini sürebilirsiniz.
3
Yer Lahanası
C vitamini içerisin de çokça bulunan yer lahanası bol lif içerdiğinden en önemli diyet besinlerinden bir tanesidir. Bu sebzeyi tüketirken dikkat etmeniz gereken fazla aşırıya kaçmamak, aşırı yediğiniz takdirde şişkinliğe neden olabilir.
4
Cacao Nibs
Çikolataya bayılıyorsanız işte size yepyeni bir bitter çikolata. Çok fazla aşırıya kaçmamak şartıyla cacao nibsi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Hem kalorisi az hem de çikolataya eş değer bir şey yemek için ideal.
5
Kendir Tohumu
Kendir tohumunun diyet yapanlara en büyük faydası yağsız kas yapmanıza yardımcı olmaktır. Çok kolay sindirilebilen kendir tohumu ayrıca tam bir protein kaynağıdır. İçerisinde omega-3 yağ asitlerini barındıran kendir tohumu sağlık için çok faydaladır.
6
Siyah Pirinç
Artık pilavlarınızı beyaz pirinçle değil de siyah pirinçle yapmaya başlayın. Kalorisi çok az ve tam bir şifa kaynağı olan siyah pirinçi diyet listenizin en başlarına yazmalısınız.
7
Su Yosunu
Özellikle Doğu Asya' da önemli bir besin kaynağı olan su yosunu C, A, B1, B2, B6 vitaminlerini içerisinde çokça bulundurur. Su yosunu hem çok faydalı hem de diyet listenizde mutlaka olması gereken bir besindir.
8
Yaban Mersini
Özellikle sonbahar ayında İsveç' de bolca bulunan yaban mersini en yararlı diyet besinlerinden bir tanesidir. Diyet listenizin olmazsa olmazı yaban mersinini sağlık için ve formda kalmak için mutlaka tüketiniz.
9