Sabahın Erken Saatlerinde Yapılması Gerekenler

09 Haziran 2016

Sabah kalktığınızda yapmanız gereken ilk iş esnemek olmalı. Yaklaşık 10 dakika boyunca esneyerek, kan dolaşımınızı hızlandırabilir, kaslarınızı esnetebilirsiniz. Bu şekilde, gün boyunca daha dengeli hareket edersiniz.
1
Sabah saatlerinde müzik dinlediğiniz zaman, beyin dopamin salgılar ve iyi hissetmenizi sağlar. Bilim insanları, kesinlikle dinlemenizi öneriyor.
2
Gülümsemek, sabahın erken saatlerinde yapılacak en güzel şeydir. Endorfin, serotonin ve dopamin salgılatan gülümsemek, çok iyi hissetmenizi sağlıyor.
3
Sabahın erken saatlerinde yapılan 20 dakikalık meditasyon, konsantrasyonu arttırır, bağışıklığı güçlendirir ve mutluluğu beraberinde getirir. Saşkın bir yerde rahat şekilde oturun. Gözlerinizi kapatın ve nefes alıp vermenize odaklanın.
4
Şükretmek, insan için zihinsel ve bedensel mutluluğu beraberinde getirmektedir. Hayatınızda sizi mutlu eden insanlara ve durumlara odaklanın. Sabahın erken saatlerinde uyanın ve halinize şükrederek sevdiklerinizi aklınıza getirin.
5
Dağınık yatakları ve kıyafetleri toplamakla işe girişebilirsiniz. Sabahları etrafı toparlamak, gün boyunca zihin rahatlığı sağlar ve yaratıcılığı arttırır.
6
Hazırladığınız yapacaklar listenizi gözden geçirmelisiniz. Sabahın erken saatlerinde yaptığınızda, tüm gün daha verimli olursunuz.
7
Kendinize olumlama cümlesi bulun ve kendinizi motive edin. Sorunlu zamanlarda bile aklınıza geldiğinde stresiniz azalır ve performansınız artar. 
8
Kendinizi en çok endişe eden işleri günün ilk saatlerinde yapmalısınız. Tüm güne yansıyacak olan stresinizi sabah halledin ve rahatlığını hissedin.
9
Sabahın erken saatlerinde en az 3 bardak su içmelisiniz. İçerisine limon suyu damlatırsanız çok daha güzel olur. Sindirim sisteminiz kendine gelecek ve cildiniz parlayacak.
10