Sabah Makyajını Hızlı Yapmanın Püf Noktaları

30 Mayıs 2016

Pratik makyaj yapmak istiyorsanız, vazgeçilmezlerinizi düşünmelisiniz. İlk önce hangi hatlarınızı ön plana çıkarmak istediğinizi, hangi hatlarınızı gizlemeniz gerektiğini keşfetmeli, küçük ayrıntılar için ayırdığınız zamanı en aza indirmelisiniz.
1
Cildinizi majyaja hazırlamalı, temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Nemlendirici sürdükten sonra 5-10 dakika bekleyin ve o arada kahvaltı yaparak üstünüzü giyinin. İyi bir nemlendirici kullanıyorsanız, makyaj bazı da kullanmaya gerek kalmayacaktır.
2
Sorunsuz cildiniz varsa, renkli nemlendirici tercih edin. Sivilceleriniz varsa, kapatıcınızı kullarak onları kapatmalı ve üzerine BB krem sürmelisiniz. Göz altları mor olan kadınlar, fırçalarından kalan fondöteni dağıtıp morluğu kapatabilir.
3
Fondöten sürerken, süngerleri değil fırçaları tercih ederseniz işiniz kolaylaşır. Yüzünüzün canlanması için biraz allıık veya bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz. Aydınlık cilt seviyorsanız, bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz.
4
Kusursuz kaşlara sahipseniz şeffaf bir jel kullanarak kaşlarınızı taramalısınız. Kaşlarınızda boşluk varsa kaş pudrası kullarak tamamlayın ve yumuşak bir görünüm sağlayın.
5
Kirpikleriniz kıvrık ise kıvırıcı kullanmayın ve direkt bu aşamayı atlatın. Üst ve alt kirpiklerinize uygulanan maskara, göz çevresine bulaşacağından dolayı bu sırada allık veya kaş pudranızı sürün ve kurumasını beklerken zaman kazanın.
6
Maskara sürmeyi tek başına yeterli bulmuyor olabilirsiniz. Renkli far kullanarak bakışlarınıza ışıltı katabilir, eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Kahverengi ve gri renkleri daha çabuk sürülmektedir.
7
Dumanlı makyajı hızlı bir şekilde oluşturmak istiyorsanız, göz kaleminizi sürdükten sonra pamuklu çubuk yardımı ile çizgileri dağıtmalısınız. Yumuşak fırçaları kullanmayı tercih edebilirsiniz.
8
Dudaklarınız kendiliğinden pigmentli ise nemlendirici balm sürmeniz yeterlidir. Dudak renginiz dolayısıyla birkaç ton koyu renge sahip ruj kullanabilirsiniz.
9
Koyu renk sürmeyi tercih ediyorsanız, mutlaka ruj sürmeden önce dudak kalemi kullanın ve çevreleyin. 
10