Rusya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

18 Aralık 2015

Voskresenia Khristova Kilisesi / St. Petersburg
Mükemmel bir mimariye sahip, her köşesinde güzelliklerin saklı olduğu kiliseyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın. Parlak ve renkli mozaikleri görmelisiniz.
1
State Hermigate Museum and Winter Palace / St. Petersburg
Sanat severlerin ilgisini çekecek olan müze, dünyanın en büyük müzelerinden biridir ve Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Koca bir gününüzü buraya ayırmanızı öneririz.
2
Catherine Palace and Park / Pushkin
Gösterişli oda ve salon dekorasyonları ile insanları cezbeden mükemmel saraydır. Pencereden bakıldığı zaman görünen bahçe, ayrı bir güzelliktedir ve tamamen saraya aittir. Görülmesi gereken yerlerin başında gelir.
3
Tretyakov Gallery in Lavrushinsky Lane / Moskova
Müze gezmekten hoşlananlar için mükemmel bir önerimizdir. Ünlü ressamların çok sayıda eserleri ile karşılaşabileceğiniz bir müzedir. Uğramadan geçmeyin.
4
Kızıl Meydan / Moskova
Harika bir meydandır. Hangi yöne dönerseniz dönün, mükemmel bir eserle karşılaşırsınız. Gezmeye doyamayacağınız bir yerdir. Mutlaka uğrayın.
5
St. Isaac's Cathedral State Museum-Memorial / St. Petersburg
İçerisinde bulunan heykeller ve tarihi resimler dikkatleri çekiyor. Dış mimarisinde kullanılan kolonlar ve kuleye çıkılarak izlenen şehir manzarası ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
6
Peterhof Sarayı ve Bahçesi / Peterhof
Petersburg'ta mutlaka görülmesi gereken saray, Baltık Denizi'nin kıyısında bulunmaktadır. Saray ayrı, bahçesi ayrı güzelliktedir. Mutlaka gidilip görülmelidir.
7
Aziz Basil Katedrali / Moskova
Kızıl Meydan'da bulunan eşsiz bir manzaradır. Kendinizi masallarda gibi hissettirecek bu eser, Moskova'nın kalbinin attığı yerdir ve mutlaka görülmelidir.
8
Kazan Kremlin / Kazan
Tarihin değerini anlamak için tavsiye edilen yerlerdendir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan bir yerdir. Mutlaka görülmesi gerekir.
9
Tsarytsino Open-Air History and Architectural Museum / Moskova
Müzeleri, su parkı, köprüleri ve gölleri ile görülmeye değer bir müzedir. Mükemmel manzaraya sahiptir.
10
The Naval Cathedral of Saint Nicholas in Kronstadt / Kronshtadt
Harika bir şekilde restore edilmiş bu katedralin içerisinde heykeller bulunmaktadır. Canlı renklerle döşenmiş kiliseyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
11
Palace Square (Dvortsovaya Ploshchad) / St. Petersburg
Şehirdeki tarihi dokuyu anlatan en güzel yerlerden biridir. Uğramadan veya gezmeden buradan ayrılmayınız.
12
Kremlin Sarayı / Moskova
Moskova'nın en güzel ve dikkat çekici saraylarından biridir. Yüksek tavanlar, kalın duvarlar ve dikkat çekici binalar ile süslenmiş şehirde, Kremlin Sarayı'nı görmeden ayrılmayın.
13
Kolomenskoye Tarih ve Mimari Müzesi / Moskova
Büyük park içeriside bulunan kilise ve diğer önemli yapıları görmeden, Moskova gezinizi bitirmemeniz konusunda sizi uyarmak istedik. Şehrin kalabalığından kaçmak size de iyi gelecektir.
14
Curonian Spit / Kaliningrad 
En güzel ve huzurlu yerlerinden biridir. Güzel kumu, orman ve temiz havanın dansı, geniş kumlu plajı ile kendine hayran bırakan yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gerekir.
15
Moscow Metro / Moskova
Dünyanın en iyi yeraltı ulaşım sistemlerinden biridir. Buradaki metro duraklarının her biri, müze niteliği taşımaktadır. Mükemmel mimariye sahip durakları görmeden şehirden ayrılmayın.
16
Kul Sharif Mosque / Kazan
Minareleri 4 farklı dini temsil ettiğinden dolayı aynı boyda olan bir camidir. Hem içeriden hem de dışarıdan eşsiz bir mimariye sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
17
The Motherland Calls Sculpture / Volgograd
Çok etkileyici bu heykel, Volgograd'ta yer almaktadır. Parkın içerisinde yer alan heykel, şehirdeki görülmesi gerekenler arasında bulunmaktadır.
18
State Russian Museum / St. Petersburg
Gezerken bunalmayacağınız resim ve heykeller ile dolu bir müzedir. Kapıdan girildiği zaman fotoğraf çekmenin yasak olduğunu belirtiyorlar ama üst kata çıktıkça, yasakların etkisi azalmaktadır. Şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdendir.
19
Yaroslavl Embenkment / Yaroslavl
Volga ve Kotorosl Nehirlerinin kesiştiği yerde bulunmaktadır. Yat limanı çok güzel manzaraya sahiptir. Keyifli bir yürüyüşün ardından fotoğraf çekilerek unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.
20