Ruju Doğru Kullanmanın Sırrı

24 Temmuz 2015

Ruju sürerken dudaklarınızı büzmeyin. Olabildiğince gerin ve gergin haldeyken sürün
1
Cildinize göre ruj renginizi belirleyin. Solgun bir teniniz varsa, pembe,şeftali ve bej gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu bir teniniz varsa, daha sıcak tonları tercih etmelisiniz. 
2
Herkese uygun kırmızı ruj vardır. Kendi renginizı bulmak için ruj paketinin üzerindeki renge aldanmayın. Denerken de parmak ucunuza deneyin. Çünkü, doğal dudak renginize en yakın yer parmak uçlarınızdır.
3
Soluk teni olanlar, bej yada kayısı tonlarını tercih edebilirler. Sarışınlar, mercan rengi ve pembe tonları kullanmalı, esmerler ise kırmızı tonlarını kullanmalı,  hem teni hem de saçı koyu olanlar ise altın tonlarını tercih etmelidirler.
4
Dolgun dudaklar için, dudaklarınızın dudak çizgisinin üzerinden kalem çekmeyi düşünmeyin bile. En iyi yapılacak şey, mat renkli rujunuzu sürün ve üst dudağınızın kavis bölümüne fırça yardımıyla aydınlatıcı sürün.
5
Dudaklarınıza mat renkli rujunuzu sürün ve üzerine yanardöner renkteki göz farınızı sürün. Parlatıcıdan çok daha güzel ışıltı vermektedir.
6
Dudaklarınız ince ise koyu ve meyve tonlarından uzak durmalısınız, güçlü kırmızı renkleri kullanmalısınız. Parlatıcının verdiği ışıltı ise dudaklarınızı daha dolgun gösterir.
7
Neredeyse çoğu kadın dudaklarının dolgun görünmesini ister. Bunu azaltmak isteyen dolgun dudaklara sahip kadınlar, koyu renk rujlar kullanarak odak noktasını dudakları olmasını engelleyebilirler.
8
Dudak parlatıcıları, dudakların daha dolgun görünmesini  sağlar. 
9
Beyaz bir dudak parlatıcısını tek başına kullandığınızda güzel bir etki yaratır. Rujla beraber kullanıldığı zaman ise daha çok ışıltı katarken, pastelimsi bir renge dönüştürür.
10
Rujunuzu iki kat sürdükten sonra, kağıt mendille bastırın, dudaklarınıza biraz pudra dökün ve rujunuzun ikinci katını sürün.
11
Yaşınız ilerlediyse daha açık ruj, ince dudakları daha dolgun gösterebilir. Mavi taban renkli ruj kullanırsanız, dişleriniz daha beyaz görünebilir.
12