Ruhu Daralanlara Öneriler

08 Nisan 2016

Hayatında yeni başlangıç yapmak isteyenlerin ilk olarak yapması gereken şey, yaşam tarzını gözden geçirmektir. Yaşam tarzınız, gücünüzün yettiği kadar olmalı.
1
Ne yaparsanız yapın, hayatınız size bir şekilde cevap verecektir. Hayata ne kadar kötü bakarsanız, ne kadar kötü hissederseniz, hayatınız da size aynı şekilde tepki verecektir. Hayatınıza ne kadar çok gülümserseniz, o kadar çok pozitiflikle karşılaşırsınız.
2
Sağlık ile ruhsal durum arasında doğru orantı bulunmaktadır. Uyku düzeniniz, beslenme şekliniz direkt ruh halinizi etkilemektedir. Sağlınız ne kadar iyi olursa, zorluklarla o derece savaşabilirsiniz.
3
Hayatınızda önemli değişiklikler yapın. Mesela değişikliklere evinizden başlayabilirsiniz. Evinizdeki gereksizlerden ve dağınıklıklardan kurtulun. Eski ve işe yaramaz eşyaları atın, kendinizi iyi hissetmeye başlayacaksınız.
4
Tutkularınızdan asla ve asla vazgeçmeyin. Peşinden gidin ve ne gerekiyorsa onu yapın. Mantığınızı devre dışı bırakın ve kalbinizle hareket edin.
5
Kendinizi kapana kısılmış hissediyorsanız, çevrenizdekilere biraz sınırlar koymayı öğrenmelisiniz. Sizin kurallarınızı çiğnemeye çalışan, sınırınızı aşmaya çalışan herkese net bir şekilde "Hayır" diyerek, güçlü olan karakterinizi yansıtmalısınız ve hayatınız ile ilgili ipleri elinize almalısınız.
6
Hayatınızı "millet ne der" korkusu ile yaşamayın. Sosyal normları, hayatınızın odak noktasından çıkarın. Tüm kuralları çiğneyin demiyoruz ama her attığınız adımı kurallara göre yaşamaktan vazgeçin. Bazı kararlar verirken, kalıpları kenara koyun.
7
Mutlu olmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Hayatınızdan mutlu olmadığınızı ve keyif almadığınızı düşünürseniz, doğal bir şekilde mutlu olamazsınız. Canınız sıkkın olunca karaları bağlamayın ve inadına gülün.
8
İstediğiniz ve sevdiğiniz işi yaptığınızdan emin olmalısınız. Hayatınızı nasıl kazandığınızı düşünün. Kimsenin sevmediği işlerde çalışma gibi bir zorunluluğu yok ama zorla yapılan meslek seçimlerinden dolayı mutsuzluklar da oluşabilmektedir. Özel hayatınızda ne kadar mutlu olursanız olun, sevmediğiniz işte çalışyorsanız mutlaka bir yanınız eksik kalır.
9
Hayatınızda kötüye gitmeyen şeyler için başkalarını değil kendinizi suçlamalısınız. Hayatınız ile ilgili verdiğiniz kararlarda, başkalarına rol veren daima siz oldunuz. Bu durumda suçlu olan sizsiniz ve istemediğiniz yollarda ilerlemeyi tercih ettiğinizden dolayı tek suçlu olan sizsiniz.
10