Roma'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

26 Aralık 2015

Kolezyum / Roma
Dışarıdan bakıldığı zaman, mimari yapısı ile dikkat çeken bir yerdir. Mutlaka görülmesi ve içerisine girilmesi gereken yerlerdendir. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
1
Panteon / Roma
İhtişamına hayran kalacağınız, Roma'nın en önemli yapılarından biridir. Dışarıdan mütevazi görünse de, içerdeki duvarlar, tavanlar bir harika...
2
Centro Storico / Roma
Her sokağının tarih koktuğu bir yerdir. Şehrin kusursuzluğunu korumaya çalışan, binlerce yıl önce yapılan yapılar mutlaka görülmelidir.
3
Arcibasilica di San Giovanni in Laterano / Roma
Gerçek sanatı hissedebileceğiniz, muhteşem yerdir. Unutulmaz zaman geçireceğiniz yapı, asırlar önce yapılmış olsa da bakımı ile dikkat çekmektedir.
4
Basilica di Santa Maria Maggiore / Roma
Kesinlikle üşenmeden, her ayrıntısına girerek gezmeniz gereken yerlerdendir. Çevresindeki kafelerde oturarak, günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
5
Galleria Borghese / Roma
Önceden rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz, sanat eserlerin bulunduğu ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Bahçesinde bisiklet kiralayabilir, çevresini gezebilirsiniz.
6
Piazza Navona / Roma
Roma'nın en güzel meydanlarından olan Piazza Navona'yı kesinlikle görmelisiniz. Meydanın etrafındaki sanatçıların resimlerine bakabilir, restoran ve kafelerde yemek yiyebilirsiniz.
7
Abbazia di San Paolo Fuori Le Mura / Roma
Şehrin en güzel Basilikalarındandır. Roma'nın merkezine uzak olan, mükemmel mimariye sahip yapıyı mutlaka görmelisiniz. Çevresindeki yemekçileri, sokak müzisyenleri ve binanın gece görünüşü bir harikadır.
8
Church of San Luigi dei Francesi / Roma
Mükemmel bir Roma kilisesidir. Duvarlardaki tablolar ve tavan işçiliği ile harika yerlerdendir. Ziyaret edeceğiniz gün şort giymeyin, içeri almazlar.
9
Palatine Hill / Roma
Tarihin çok güzel koruduğu yerlerdendir. Roma'ya gelme amacınız ne olursa olsun, mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Şehrin ilk kalıntılarını görebileceğiniz, değerli yerdir.
10
Le Domus Romane di Palazzo Valentini / Roma
Roma'nın sınırları içerisinde olunca görülmeden gidilmemesi gereken yerlerdendir. Rezervasyon yaptırıp, tura katılabilisiniz. Unutulmaz deneyim için 3 gün yeterlidir. Spor ayakkabınızı yanınızda bulundurun.
11
Roman Forum / Roma
Roma'nın tarihinden gelen bir açık hava müzesidir. Kalıntılar arasında gezerken, tarihi yolculuk çok hoşunuza gidecektir. En az 2 saatinizi ayırmalısınıız.
12
Church of Sant'lgnazio di Loyola / Roma
Şehirde görülmesi gereken kiliselerdendir. Büyüleyecek güzelliğe sahip yerlerden biri olan kilise, barok mimarisine sahiptir.
13
Basilica di San Clemente al Laterano / Roma
Mükemmel tavan işçiliği ile görülmeye değer yerlerdendir. Yolunuz düşer düşmez mutlaka gelmeniz gereken etkileyici yerlerdendir.
14
St. Peter in Chains (San Pietro in Vincoli) / Roma
Hz. Musa'nın heykelinin sergilendiği ve her yönüyle canlı gibi olan mutlaka görülmesi gereken eserlerdendir. Sadece bu heykel için bile gelinebilir. Mutlaka uğrayın.
15
Fountain of the Four Rivers / Roma
Roma'nın tarihi çelmesi ve havuzunun bulunduğu önemli noktalardandır. Mutlaka görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz. Günün erken saatlerinde gitmeniz, kalabalığa kalmamanız için daha iyi olacaktır.
16
Trastevere / Roma
Asmalımescid'e benzeyen, Roma'nın en güzel sokaklarındandır. Dar sokakları, renkli evleri ve muhteşem caddeleri ile çok keyif alacağınız yerlerdendir.
17
Villa Borghese / Roma
Şehirde bulunanların mutlaka gitmesi gereken, dev ormanlardandır. Uzun çam ve meşe ağaçları, papağanları görebilir, paklarda dinlebilir ve sessizliği dinleyebilirsiniz. 
18
Basilica S. Maria degli Angeli e dei Martiri / Roma
Hayranlık uyandırıcı, sanat harikası kiliselerdendir. Şehirde bulunuyorsanız mutlaka görmelisiniz.
19
Santa Maria in Tratevere / Roma
Tratevere'nin meydanında bulunan, ilham verici güzelliğe sahip bir yapıdır. Şehirde bulunuyorsanız, görmenizde fayda vardır.
20