Rize'de Gezilmesi Gereken Yerler

03 Mayıs 2016

Rize Kalesi
Rize'nin en güzel ve kusursuz yapılarından biridir. Şehrin güzelliğini ayaklarınız altına serecek kaleyi görmeli, manzarasında kahvenizi yudumlamalısınız.
1
Fırtına Deresi
Şehrin en güzel yerlerinden biridir. Dereyi izlemek, derede yüzmek ve seslerini dinlemek sizi başka diyarlara götürebilir. Derede, rafting yapabilirsiniz.
2
Ayder Yaylası
Karadeniz'e gidip de yayla havası almadan şehirden ayrılmayınız. Yaz aylarındaki atmosferine hayran kalacaksınıız. Muhteşem doğasında büyülenmemek elde değil.
3
Kaçkar Dağları Milli Parkı
Rize'ye gelince, Kaçkar Dağlarını görmeden ayrılmayınız. Doğal ortamlarına, bitki örtüsüne hayran kalacaksınız. Tilki, geyik ve yaban horozlarını görebilirsiniz.
4
Rize Müzesi
Şehir hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir. İçerisindeki eserler ve sikkeleri kesinlikle görmelisiniz.
5
Çağrankaya Yaylası
Harika bir manzaraya sahip olan Çağrankaya Yaylası, kış mevsiminde ulaşıma kapalıdır. Bundan sebep, sadece yaz mevsiminde gidilmelidir.
6
Ovit Yaylası
Rize ile özdeşleşen, mükemmel doğaya sahip olan yaylalardandır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bisikletçiler için harika bir tırmanış rotasına sahiptir.
7
Hazindak Yaylası
İnsan elinin çok az değdiği, kusursuz ve doğallığının bozulmadığı yaylalardandır. Kamp yapılacak yerlerden olan Rize'nin en güzel mekanlarından biri olan Hazindak Yaylası'nı görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Gito Yaylası
Bulutarın yere indiğini düşünecek kadar sislerin yoğunlukta olduğu, kusursuz doğallığa sahip olan yaylayı mutlaka görmelisiniz.
9
Karun Yaylası
Hava harardığı anda yıldızların şovunu izleyebileceğiniz, harika doğaya sahip yerlerdendir. Yaylada mıhlama ve laz böreğini mutlaka yemelisiniz.
10