Rio de Janeiro'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Ocak 2016

Sugarloaf Mountain / Rio de Janeiro 
Şehirde ilk olarak uğranması gereken yerlerdendir. Güzelliğini zirveden izleyebileceğiniz, nefes kesici manzaraya ev sahipliği yapan bu noktada, çok güzel fotoğraflar çekebilir, teleferiğe binebilirsiniz.
1
Kurtarıcı İsa Heykeli / Rio de Janeiro
Şehrin en güzel simgelerindendir. Hangi dinden olursanız olun, kesinlikle etkileneceğiniz, şehrin her yerinden görünen heykeldir. Mutlaka ziyaret etmeli, fotoğraf çekmelisiniz.
2
Theatro Municipal do Rio de Janeiro / Rio de Janerio
Hem iç hem de dış mimarisi ile büyüleyici yerlerdendir. Lüks malzemeler ile inşa edilen tiyatroyu kesinlikle görmeli, etkinliklere katılmalısınız.
3
Morro da Urca / Rio de Janeiro
Etkileyici manzaraya sahip olan, şehrin güzelliklerini görebileceğiniz, unutulmaz bir deneyimdir. Doğanın güzelliklerini izleyebilir, teleferiğin tadını çıkarabilirsiniz.
4
Centro Cultural Banco do Brasil / Rio de Janeiro
Tarihini ve kültürünü, fotoğraf sergilerine yansıtan harika bir yer... Mimari ile dikkat çeken, sanat galerileri ile renk katan kusursuz yeri görmelisiniz.
5
Botanical Garden (Jardim Botanico) / Rio de Janeiro
Şehrin ortasında bulunan, rengarenk botanik bahçedir. Yağmur ormanlarının patika yollarından yürüyüp, küçük gölünün kenarında vakit geçirebilirsiniz. 
6
Arpoador / Rio de Janeiro 
Huzur dolu manzaraya sahip yerlerdendir. Gün batımını izleyebilir, çevresindeki restoranlarda yemek yiyebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
7
Maracanã Estádio Jornalista Mário Filho / Rio de Janeiro
Görülmeye değer, mükemmel atmosfere sahip, kusursuz bir stadyumdur. Unutamayacağınız deneyim yaşamak isteyenler için, güzel bir öneri olabilir.
8
Prainha Beach / Rio de Janeiro
Doğal ve şaşırtıcı güzellikteki plajlardan biridir. Rahatlamak isteyenlerin tercih ettiği bu sahilde, restoranlarda yemek yiyebilir, manzara izleyebilirsiniz.
9
Pedra Bonita / Rio de Janeiro
Kusursuz manzaraya sahip bu yerde, yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirsiniz. Şehri üstten görmek çok hoşunuza gidecektir.
10
Pedra da Gavea / Rio de Janeiro
Olağanüstü manzaraya sahip olan, şehrin eğlenceli yerlerindendir ve görülmeden şehirden ayrılmamalı... Maceracı ruha sahip insanlar için harikadır.
11
Ipanema Beach / Rio de Janeiro
En güzel denizlerden birine sahip, güzel bir gezi alanıdır. Sahil şeridinde zaman geçirmeli, kafelerde oturup çevreyi izlemelisiniz. 
12
Grumari Beach / Rio de Janeiro
Şehrin en güzel plajlarından biridir. İster yüzün, ister farklı aktiviteler yapın. Kesinlikle görmeli, zaman geçirmelisiniz.
13
Claudio Coutinho Trail / Rio de Janeiro
Kısa bir yürüyüş yoludur. Sakin ortamda manzara izleyebilir, sevdiklerinizle zaman geçirebilirsiniz.
14
Tijuca National Park / Rio de Janeiro
Zorlu bir yolculuktan sonra varılan, ormanın içerisindeki saklı cennetlerdedir. Maymun ve kuşların bulunduğu ormanda, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilirsiniz.
15
Urca / Rio da Janeiro
Küçük binaları ile hoş bir atmosfere sahip olan yürüyüş yollara sahiptir. Sakin bir mahalledir ve güzel restoranlara uğramadan geçmeyin.
16
Sao Bento Monastery / Rio de Janeiro
Nefesinizi kesecek kadar güzellikte, altın ile dekore edilen bir kilisedir. Tarihi ile huzur bulacağınız yeri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
17
Morro Dois Irmaos / Rio de Janeiro
Nefes kesici bir manzaraya sahip, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Dağların yamacında keyifli zaman geçirmeli, gün batımını mutlaka izlemelisiniz.
18
Rodrigo de Freitas Lake / Rio de Janeiro
Şehrin en güzel göllerindendir. Harika bir manzaraya ve suya sahip olan bu yerde, huzurlu dakikalar yaşayabilir, restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.
19
Copacabana Beach / Rio de Janeiro
Kusursuz sahil şeridine sahip, dünyanın en güzel plajlarındandır. Günbatımını izleyebilir, restoranlarında yemek yiyebilirsiniz. Mutlaka gelinmeli...
20
Parque Lage / Rio de Janeiro
Su fıskiyeleri, şelaleleri, yüzme havuzu, yürüyüş yerleri ve daha birçok şeyin bulunduğu, şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Restoranlarında yemek yiyebilir, güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
21
Real Gabinete Portugues Da Leitura / Rio de Janeiro
Güzel ve tarihi bir binanın içerisinde bulunan, mükemmel bir kütüphanedir. Kesinlikle ziyaret edilmelidir. Edebiyat ve kültür hakkında çok fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
22
Mirante Dona Marta / Rio de Janeiro
Sakin ve güzel manzaraya sahip olan, kusursuz doğayı insanlara sunan yerlerden biridir. Mutlaka görülmeli ve fotoğraf çekilmelidir.
23
Forte de Copacabana / Rio de Janeiro
Ziyaret edilmesi gereken, Copacabana Plajı ve okyanus manzarasına sahip olan yerlerdendir. Tarihi bölgesi ve eski eserleri ile dikkat çekmektedir.
24
Barra Beach / Rio de Janeiro
Beyaz kumu ve tertemiz suyu ile görülmeye değer, dünyanın en ünlü plajlarındandır. Gün batımı manzarası da ayrı bir güzeldir.
25
Avenida Atlantica / Rio de Janeiro
Güzel bir deniz ve dağ manzarasına sahip olan yerdir. Spor yapabilir, çevresini gezebilirsiniz. Mutlaka görülmeli...
26
Instituto Moreira Salles / Rio de Janeiro
Rio'da bulunan en iyi yerlerden biridir. Tropik bahçeleri, doğayı ve sanatı sevenlerin huzur bulacağı yerlerdendir. Güzel ama etkili olan büyüleyici yeri görmeden, şehirden ayrılmayın.
27
Leblon Beach / Rio de Janeiro
Rio'da bulunan en güzel plajlardan biridir. Huzurlu, sessiz ve kusursuz atmosferi ile görülmesi gereken yerlerden biridir. 
28
Reserva Beach / Rio de Janeiro
Şehrin temiz ve kalabalık turistik yerlerindendir. Lezzetli yemekler yiyebilir, temiz sularına girebilirsiniz. Unutulmaz deneyimlerinizden olacaktır.
29
Escadaria Selaron / Rio de Janeiro
Şehrin dar ve eğlenceli merdivenlerindendir. Kesinlikle görmeli, fotoğraf çekmelisiniz. Çevresindeki restoranlarda yemek yemelisiniz, dükkanlarında gezmelisiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30