Ramazanda Gidilmesi Gereken Kutsal Yerler

28 Mayıs 2017

Beykoz ve Anadolu Kavağının arasında bulunan bir tepede kalan Hz. Yuşa Türbesi her Ramazan'da binlerce kişinin akınına uğramaktadır.
1
İstanbul'un tam göbeği Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmut Hüdai Türbesi, ramazan ayının hemen her günü ziyaretçi akınına uğramaktadır.
2
İstanbul'da ramazan denince aklımıza ilk gelen mekanlardan bir olan Eyüp Sultan Camii, yapıldığı dönemden itibaren en çok gelinen yerlerden biri olmuştur.
3
Mehmet Emin Tokadi Türbesi, İstanbul Unkapanı'nda Zeyrek yokuşu ile Atatürk bulvarının ortasında, sarnıcın üzerinde bulunmaktadır.
4
Yahya Efendi Türbesi, İstanbul Beşiktak'ta, Çırağan Sarayı karşısında, Çırağan caddesi ile Yahya Efendi sokağının kesişiminde bulunan kutsal bir ziyarettir.
5
"Ne olursan ol, yine gel" hoşgörüyle insanlığı kucaklayan Mevlana'nın türbesi, Ramazan ayında gidilmesi gereken yerlerden biridir. Konya'da bulunan Mevlana türbesi, Selçuk mimarisinin en güzel örneklerindendir.
6
Urfa'da Halilürrahman Camii ve çevresi Türkiye'de Ramazan'da en çok ziyaret alan yerlerden biridir. İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığında düştüğü su olarak bilinen göl, kutsal balıklarıyla ziyaretçilerini beklemektedir.
7
Sultanahmet Camii, her Ramazan'da akla gelen ilk mekanlardan biridir. Sultanahmet Meydanı'na Ramazan'da mutlaka gitmelisiniz.
8
Eminönü Yeni Camii de gidilmesi gereken harika kutsal mekanlardan biri.
9
Süleymaniye Camii'ye gidip ardından kuru fasulyecilerde iftar yapabilirsiniz.
10