Ramazan Tatlılarının Kalorileri

17 Mayıs 2018

Kemalpaşa
Şerbetli tatlılardan en yüksek kaloriye sahip olanlardan biridir. Bir porsiyonda, 476 kalori bulunmaktadır. Kan şekerinizi dengelemek için üzerine tarçın ekleyebilirsiniz.
1
Baklava
Bir porsiyon, yani 4 dilim baklava yediğiniz zaman, 425 kaloridir. 
2
Şekerpare
En lezzetli şerbetli tatlılardan biri olan şekerparede, 446 kalori bulunmaktadır. Porsiyon olarak değil de, adet şeklinde tüketmeye çalışın.
3
Lokma
Yağda kızartılarak yapılan tatlının porsiyonunda 5 tane bulunmakta ve kalorisi 362'dir.
4
Ayva Tatlısı
Bağırsak sağlığı için çok sağlıklı olan meyve olan ayva tatlısı, diğerlerine göre daha sağlıklıdır. 1 porsiyon tatlıda 157 kalori bulunmaktadır.
5
Güllaç
Ramazan ayının geleneksel tatlılarından olan güllaç, sağlıklı ve lezzetli bir tatlıdır. 200 gramında 235 kalori bulunmaktadır. 1 porsiyonu aşmayın.
6
Sütlaç
Sağlıklı tatlılar arasında bulunan sütlaç, ölçülü yenmesi gereken tatlılardandır. 1 kasesinde 299 kalori bulunmaktadır. Kan şekerini dengelemesi için üzerine tarçın serpebilirsiniz.
7
Sütlü Nuriye
Şerbetinin %30'u sütten oluşan, 40 kat yufkalı lezzetli tatlı sütlü nuriyenin bir porsiyonunda 445 kalori bulunmaktadır.
8
Kakaolu Hurma Toplar
Ramazan ayının vazgeçilmez ve besleyici lezzetlerindendir. Gün boyu düşen kan şekerini yükseltecek ve bağırsakları düzenleyecek olan topların 2 tanesinde 145 kalori bulunmaktadır.
9
Metabolizmanın en büyük düşmanı olan ve mümkün olduğunca uzak durmanız gereken tatlıları sizlerle buluşturduk. Gerisi size kalmış :)
10