Prag'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

02 Ocak 2016

Old Town (Stare Mesto) / Prag
Eski şehrin sokaklarının büyüleyici güzelliği ile zamanın adeta durduğunu hissedeceksiniz. Şehirde bol bol yürüyün, gezin ve binaların güzelliklerinde kendinizi kaybedin. 
1
Karl Köprüsü / Prag
Zaman yolculuğunun başlangıcı olan, buram buram tarih kokan yerlerdendir. Köprü en az 2 kere, sabah ve akşam olmak üzere görünnmeli ve fotoğraf çekilmelidir. Harika bir manzara...
2
Old Town Meydanı / Prag
Tarihi dokusu hiç bozulmayan, geçmişten günümze kadar uzanan en önemli meydanlardandır. Masal gibi olan bu şehir meydanını mutlaka görmeki ve ara sokaklarında gezmelisiniz.
3
St. Vitus Katedtali / Prag
Güzelliğine inanamayacağınız bir yapıdır. Zaman ayırıp mutlaka gezmeli ve önündeki alanda fotoğraflar çekmelisiniz.
4
Prag Zoo / Prag
Hayvanların, kendilerini doğal ortamlarında hissettikleri etkileyici bir hayvanat bahçesidir. Çocuklu aileniz varsa mutlaka gitmeli, hayvanları görmelisiniz.
5
Prag Kalesi / Prag
Mükemmel mimariye sahip, iyi korunmuş bir şehirdir. Tarihi dokusu ile büyüleneceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
6
Old Town Hall and Astronomical Clock / Prag
Her saat başında, kalabalığın toplandığı yerlerdendir. Tarihi binada bulunan saat kulesinin tepesine çıkabilir, manzarayı izleyebilirsiniz.
7
Castle District / Prag 
Prag'a gidip mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. İlginç ve tarihi bir mekandır ve oldukça ihtişamlıdır.
8
Lesser Quarter (Mla Strana) / Prag
Tüm mahalleyi kaybolarak gezebileceğiniz yerlerdendir. Mimarisi, kiliseleri ve nehir kenarındaki barlar ile bilinen, önemli yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
9
Lobkowicz Sarayı / Prag
Şehrin tepesinde bulunan, göz alıcı bir saraydır. Harika şehir manzarasını izleyebilir, çok güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz.
10
Vysehrad Ulusal Kültür Anıtı / Prag
Prag'da görülmesi gereken, tarihi kalenin içerisinde bulunan anıttır. Güzel ve sakin bir bölgedir. Mutlaka görülmesi gerekir.
11
Municipal House Hall (Obecni Dum) / Prag
Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel harika bir yer... Alt katındaki restoranlarda yemek yiyebilir, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
12
State Opera / Prag
Harika bir opera ve büyülüyeci bir mekandır. Hem bina hem de ses sistemi ile zevk alarak dinleyebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle görülmesi gerekir.
13
İspanyol Sinagogu / Prag
Güzel bir mimari ve ilginç bir tarihe sahip olan kutsal yerlerdendir. Mükemmel dekoru ile ziyaret edilmeye değer yerlerdendir.
14
St Cyril and St Methodius Cathedral / Prag
Ziyaret etmek için en güzel yerlerdendir. Hem tarihi hem de mimarisi ile mükemmel bir hazinedir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
15
Aziz Nikolas Kilisesi / Prag
Akşam saatlerindeki ışıklandırmaları ile mükemmel bir görüntü sağlamaktadır. İşçiliği ile dikkat çeken, eski yapılı kiliselerdendir.
16
The Slav Epic / Prag
Sanat severlerin mutlaka görmesi gereken, etkileyici tabloların bulunduğu bir yerdir. Mutlaka görülmeli ve incelenmelidir.
17
Petrin Tepesi / Prag
Mükemmel manzara ve kesinlikle hava karardıktan sonra çıkılması önerilir. Yükseklik korkusu olanlara önerilmez ama harika bir Prag manzarasını ayaklarınız altına serer.
18
Kostel Panny Marie Pred Tynem / Prag
Eski binalar arasında kalan, harika bir kilisedir. Büyüleyici görüntüye sahip, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.
19
National Theater / Prag 
Harika bir müzik ve sanat merkezidir. Çocuklarınızla beraber unutulmaz zaman geçirebilir, şansınız var ise canlı performans izleyebilirsiniz.
20