Phuket'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

18 Ocak 2016

Soi Dog Foundation / Phuket
Phuket'in en güzel ve huzur dolu yerlerindendir. Kedi ve köpeklerle çok güzel zaman geçirebilir, onlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle hayvanseverlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden.
1
Unit 27 Total Conditioning & CrossFit Gym / Chalong
Fitness, buz banyosu, sauna ve daha birçok aktivitenin bulunduğu, motivasyonunuzu yükseltecek harika bir deneyimdir. Kesinlikle gelmelisiniz.
2
Phuket Big Buddha / Karon
Phuket'e giden herkesin gitmesi gereken yerdir. Mermer taşlardan yapılan heykeli görebilir, heykel üzerinde hatıra bırakabilirsiniz.
3
Kata Noi Beach / Karon
Phuket'in en iyi plajlarındandır. Mutlaka gitmeli, sakin ve huzur dolu havasını solumalısınız. Denize girmeden gelmeyin.
4
Gibbon Rehabilition Project / Thalang District
Doğal yaşamı görebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Mutlaka gelmeli ve parkı görmelisiniz. Mükemmel bir gezi olacak...
5
Chalong Bay Rum Distillery / Chalong
Buz gibi bir mojito içebileceğiniz, rum damıtma tesisidir. Unutamayacağınz harika bir deneyimdir. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
6
Nai Harn Beach / Rawai
Kumsalı ve suyu ile dört dörtlük olan bir tatil yeridir. Yüzme deneyimini yaşayabilir, alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz.
7
Wat Chalong / Phuket Town 
Şehir merkezinin çok yakınında bulunan bir tapınaktır. Heykeller ve altınların bulunduğu göz alıcı tapınağı ziyaret etmeli, üst katlarına çıkmalısınız. 
8
Phuket Trickeye Museum / Phuket Town
Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken, hem eğlenceli hem de büyüleyici bir yerdir. Zekice tabloların bulunduğu, her yaştan insanın gelebileceği, bol bol fotoğraf çektireceği yerlerdendir.
9
Karon View Point / Karon
Çok sayıda sahili gören, eşsiz manzaraya sahip bir yerdir. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzeldir. Kesinlikle gelinmeli ve atmosferi yaşamalısınız.
10
Karon Beach / Karon
Harika bir suya sahip, sessiz ve sakin bir plajdır. Mükemmel manzarası ve kumu ile harikalar yaratan bu plajı görmelisiniz.
11
Kata Beach / Kata Beach
Phuket'te bulunana güzel ve kaliteli plajlardan bir tanesidir. Dalgası çok olduğundan, yüzme kısmında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Restoranları ve kafelerinde zaman geçirebilirsiniz.
12
Phrompthep Cape / Phuket
Gün boyunca balıkçı teknelerinin, okyanusta  yüzüşünü görebileceğiniz çok güzel bir plajdır. Gün batımını izlemeli, ardından akşam yemeği yemelisiniz. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
13
Surf House / Kata Beach
Rahatlamak için mükemmel bir yer... Plajında denize girebilir, sörf yapmayı öğrenebilirsiniz. Unutamacağınız bir deneyim olacaktır. Kesinlikle deneyin.
14
Phuket Town Weekend Night Market / Phuket Town
Cuma ve cumartesi günü kurulan bu pazarı ziyaret etmeden adadan ayrılmayınız. Elbiselerden çantalara, yemeklerden takılara kadar her şeyin bulunduğu pazardan çok keyif alacaksınız.
15
Freedom Beach / Patong
Plajın sığ sularında, tüm gün zamanınızı geçirebilir, çevresini gezebilirsiniz. Güzel etkinlikler ve eğlencelerin bulunduğu harika yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
16
Tiger Kingdom / Kathu
Kaplanlarla geçireceğiniz harika bir deneyimdir. Kesinlikle görmeli, kucağınıza alıp sevmelisiniz. Aldığınız zevki unutmak mümkün değil.
17
Bangla Road / Patong
Gece hayatının sınırsız olduğu yerlerdendir. Çok sayıda barların bulunduğu, adanın en meşhur yeridir. Gürültülü ve kalabalık olan bu caddeyi görmeden adadan ayrılmayın.
18
Surin Beach / Phuket
Harika bir deniz ve kusursuz kumun oluşturduğu pjajı mutlaka görmeli, orada zaman geçirmelisiniz. Yemek yerken, çevreyi izlemeyi ihmal etmeyin.
19
Patong Boxing Stadium / Patong
Binanın dış görünüşü ile dikkat çeken, heykellerle süslü olan, kick box maçlarının yapıldığı yeri mutlaka görebilir, maç izleyerek güzel bir akşam geçirebilirsiniz.
20