Photoshop'a Alternatif Programlar

28 Kasım 2015

 GIMP : Photoshop kadar eski bir fotoğraf düzenleme programıdır. Windows ve Mac sürümleri çıkmış ve çapraz formlarda kullanılan bir programdır.
1
Paint.NET : Microsoft'un kolay seviyedeki fotoğraf düzenleme aracıdır. Paint programından doğmuştur ve açık kaynak kodlu fotoğraf düzenlemektedir. 
2
Adobe Photoshop Express : Adobe programının ücretsiz web tabanlı fotoğraf düzeltme uygulamalarından biridir. İleri düzeyde gelişmiş bir program değildir. Web tabanlı bir programdır ve windows, mac ve linux desteğine sahiptir. 
3
ChocoFlop : Mac kullanıcıları için tasarlanan bir photoshop programıdır. Photoshopda yapacağınız her şeyi bu programla yapabilirsiniz.
4
Cinepaint : Küçük video stüdyolari için tasarlanan bir video programıdır. Programın windows sürümmü eskidir.
5
Pixia : Japonca tasarlanan bir düzeltme programıdır ve şimdilerde İngilizce versiyonu da çıkmıştır. Kapsamlı ve yetenekli bir programdır.
6
Pixen : Animasyon çizimleri için geliştirilen bir programdır. Pixen, resim özelliklerini geliştirmektedir.
7
PhotoPlus : Profesyonel düzeltme yapmanızı sağlayacak bir programdır. Photoplus, dijital fotoğraflar üzerinde değişim sağlamaktadır.
8
Splashup : Güçlü araçlara sahip olan bir photoshop programıdır. Fotoğraf paylaşım özelliği olan web tabanlı bir programdır. 
9
Pixler : Web tabanlı programdır ve kolay bir şekilde kullanımı vardır. Flash tabanlı bir programdır ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır.
10