Pet Şişeler Nasıl Değerlendirilir?

13 Ekim 2015

Doğada çözünmesi en zor maddelerden biri olan pet şişeler günlük hayatımızda sıkça kullandığımız ürünlerin başında gelmektedir. Kullandığınız pet şişeleri zevk ve değişik fikirleriniz doğrultusunda birçok şekilde değerlendirebilirsiniz.
1
Kullandığınız pet şişeleri biriktirerek bahçenizin bir bölümü pet şişelerden elde ettiğiniz dekoratif saksılarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bu saksıları dekoratif kağıtlarla kaplayabilir veya renk renk boyayabilirsiniz. 
2
Temin edeceğiniz birkaç malzeme yardımıyla hazırlayıp, kendiniz için veya arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz renkli ve farklı bir takı standı elde edebilirsiniz. 
3
Takı standının yanı sıra benzer bir tasarımla çay saatlerinde kurabiye veya atıştırmalık ikramları için kullabileceğiniz bir tasarım elde edebilirsiniz. 
4
Pet şişelerin alt kısımlarını kestikten sonra üst tarafında bıraktığınız payları üst üste getirerek dış tarfını da dekoratif kağıtlarla kaplayabilirsiniz. Böylece orta sepha, masa veya TV ünitesinde konumlandırabileceğiniz şık ve farklı süs eşyaları tasarlayabilirsiniz.
5
Tamamen kendi el emeğiniz ile hazırlayabileceğiniz oldukça şık ve sade bir vazo ile çiçeklerinizi evinizin en güzel yerinde konumlandırabilirsiniz. Pet şişeyi şeffaf olarak kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz renkte boyayarak farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. 
6
Şişenin alt kısmını alçak olacak şekilde kestikten sonra üst kısmını bir lastik veya kumaş parçası ile kaplayarak oldukça şık ve kolay bir mumluk elde edebilirsiniz. 
7
Pet şişelerin kullanımının yanı sıra pet şişelerin kapatlarını birleştirerek renkli ve çocuklarınızın ilgisini çekecek eğlenceli oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. 
8
Pet şişeleri dekoratif anlamda değerlendirmenin yanı sıra babet ve terliklerinizin ayakkabı dolabında daha az yer kaplamasını sağlayacak şekilde kullanabilirsiniz. 
9
Pet şişeleri şamdan olarak değerlendirebileceğiniz gibi dergi ve kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz dekoratif bir pano hazırlayabilirsiniz. 
10