Pet Şişe Sanatı

13 Ekim 2015

Oldukça tehlikeli olduğu belirtilen atıkların başında gelen pek şişeler, doğada en zor çözünen maddelerdendir. Günlük hayatımında pek alanda kullandığımız ürünlerden biri olan pet şişeleri çeşitli alanlarda değerlendirerek pratik ve işe yarar çözümler elde edebilirsiniz. 
1
Çek sanatçı Veronika Richterová atık pet şişeleri kullanarak adeta bir sanata dönüştürdü. "PET – ART” isimli bir sergi açarak benzersiz tasarımlarını meraklıları ile buluşturdu. Hayvan heykellerinden bitkilere kadar birçok tasarımın bulunduğu sergiyi sizler için derledik.
2
Birçok kişi hayatının bir döneminde evinin en güzel köşesinde bir akvaryum bulunmuştur. Günümüzde de evlerde en çok tercih edilen dekorlardandır. Mobilya ve duvar renginize uygun böyle bir akvaryum tasarımına ev sahipliği yapmak kim istemez ki?
3
Doğayı ve çiçekleri sevenlerin favorisi olacak bir tasarım. Odanızın, balkonunuzun veya terasınızı renklendirmenin en farklı yolu.
4
Sizce de tablo gibi değil mi?
5
Bahçe demişken; kış bahçelerine veya balkonlara çok yakışacak farklı bir aydınlatma sistemi olabilir.
6
Renkli ve farklı tasarımları sevenler için çalışma odalarının veya balkonlarının bir bölümünü böyle bir tasarımla süsleyebilirler. Tehlikesiz bu kaktüslerle oldukça hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz. 
7
Oldukça gerçekçi ve başarılı olan bu geri dönüşüm sanatı tüm görenleri oldukça etkileyeceğe benziyor.
8
O meşhur masala göre kurbağanın prense dönüştüğünü duymuştuk ancak bir pet şişenin böylesi tatlı bir kurbağaya dönüştüğünü ilk kez görüyoruz. 
9
Oldukça hoş, renkli ve farklı tasarımların yanı sıra gerçekçiliğinden hiçbir şey kaybetmemiş bir yarasa sanatı...
10