Periscope'da İzleyici Sayısını Artırmanın Yolları

14 Ekim 2015

Uygun Başlık Bulun
Yayınınıza başlamadan önce, yapacağınız yayına uygun, kısa ve ilgi çekici bir başlık bulun. Ayrıca İngilizce bir başlık seçmeniz ise dünyanın dört bir yanından izleyicileri yayınınıza davet etmek için iyi bir yol olacaktır.
1
Başlıkta Dürüst Olun
Başlığınızın izleyicilere, yayınınız hakkında gerçekçi ve doğru bir bilgi vermesine özen gösterin. Yaptığınız yayının içeriği başlığınız ile çelişmesin. 
2
Yayın Konusunda Yenilikçi Olun
Periscope'da artık yayın konusunda yenilikçi davrananlar izleyiciyi toplamayı başarıyor. Bu yüzden gittiğiniz, gördüğünüz yerlerde yayın yapmaktan geri kalmayın. Dış çekimler, ilginç mekanlar ve aksiyon yayındaki izleyici sayısını arttırıyor.
3
Çekim Kalitenize Özen Gösterin
Sürekli donan yada takılan bir yayına izleyicilerin sadık kalması düşünülemez. Bağlantı kalitenize özen gösterin. Diğer yandan kaliteli bir çekim için doğru açı bulma konusunda da pratik yapın.
4
İzleyicinizle İletişim Kurun
Periscope'da izleyicilerinizden gelen soruları yanıtsız bırakmayın. Onlara verdiğiniz yanıtlar yayınınızı zenginleştirirken diğer yandan izleyiciyi de yayında kalmak için motive eder.
5
Twitter'da Önceden Duyuru Yapın
Yayınınız öncesinde Twitter'da duyuru yapmak her zaman takipçi kitlenizin ilgisini Periscope'a yönlendirmenizi sağlayacaktır. Yayınınızı da eş zamanlı olarak Twitter'da duyurun.
6
Yayınlarınızı Kaydedin
Eğer Periscope'da sadık bir izleyici kitlesine sahip olmak istiyorsanız kaliteli yayınlara imza atmak kadar yaptığınız yayınları kaydetmek de önemli.
7
Periscope Trendlerini Takip Edin
Periscope'da farklı yayınları takip etmek kendinizi geliştirmeniz için fırsat sağlar.
8
Eğlenceyi Paylaşmak İzleyici Arttırır
Periscope'da en çok izlenen şeylerden biri de kuşkusuz eğlenceli anlar. Gittiğiniz eğlence mekanları, konserler yada festivallerde gerçekleştireceğiniz yayınlar çok sayıda izleyicinin bir anda ilgisini çekecektir.
9
Düzenli Yayın Yapın
Eğer amacınız Periscope'da sadık bir izleyici kitlesine ulaşmak ve bunu arttırmaksa düzenli olarak kaliteli içerikli yayınlar yapın. 
10