Pekin'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

08 Ocak 2016

Mutianyu Çin Seddi / Pekin
Şehirde, hayran kalınacak yerlerden biridir. İnsan inşası olduğuna inanamayacağınız, çıkması biraz güç olan fakat emeklerinize değecek olan, dünyanın en güzel eserlerindendir. Mutlaka ziyaret edilmeli.
1
Yiheyuan Yaz Sarayı / Pekin
Pekin'in nemli havasından kaçmak için harika bir öneridir. Göl kenarında dinlenebilir, sokak satıcılarından alışveriş yapabilir, rüzgarın sesini dinleyebilirsiniz. 
2
Cennet Tapınağı / Pekin
Şehirde bulunan sıradışı bir tapınaktır. Geniş bir alana yayılmış olan tarihi yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz ve çiçek bahçelerini gezebilirsiniz.
3
Saray Müzesi / Pekin
Hanedanların yaşam tarzlarını görebileceğiniz etkileyici bir müzedir. Eşyaların özenle korunduğu ve büyük avluların olduğu müzenin gösterişli yapısını mutlaka görmelisiniz.
4
Great Wall at Huanghuacheng / Pekin
İnsanların ölmeden önce görmesi gereken yerlerden biridir. Uzun ve yorucu bir yolculuktur ama mutlaka ziyaret edilmeli ve atmosferi hissedilmelidir. Kesinlikle uğrayın.
5
Juyong Pass of Great Wall / Pekin
Engebeli ve dik yollardan, rüzgarla beraber geçerek ulaşacağınız muhteşem manzara karşısında büyülenebilirsiniz. Unutulmaz ve harika bir deneyimdir. Mutlaka gelmelisiniz.
6
The Great wall of Jiankou - The Great Wall Alternative / Pekin
Çin Seddi'nde unutulmaz deneyim yaşamak isteyenlerin yaptığı uzun bir yolculuktur. Su ve atıştırmalıklarınızı yanınızda bulundurun. En önemli kural atletik olmanızdır.
7
Lama Tapınağı / Pekin
Mistik bir havası olan, güzel heykeller ve göz alıcı süslemelerle süslenmiş bir tapınaktır. Budizm dinini hissedebileceğiniz ve çevresinde hediyelik eşya alabileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
8
Summer Palace'ın Uzun Koridoru / Pekin
Uzun bir yolda yürümek, yerli halk ile beraber zaman geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği mekanlardandır. Mükemmel görselliğe sahip olan yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
9
Jingshan Park / Pekin 
Şehri kuş bakışı görmek için mükemmel yerlerdendir. Güzel, bakımlı parkın çevresinde dolaşabilir, restoranlarında yemek yiyebilir, tekne yolculuğu yapabilirsiniz.
10
Beihai Park / Pekin
Şehrin en güzel parklarındandır. Gölde gezebilir, çimlere uzanabilir ve spor yapabilirsiniz. Mutlaka gelmeniz gereken yerlerdendir.
11
Chaoyang Theater / Pekin
Pekin'e gelince mükemmel dans performanları ve şovları izlemeden şehirden ayrılmayın. Kesinlikle ziyaret edilmesi gerekir.
12
The Imperial Garden of The Palace Museum / Pekin
Ziyaret edilmesi gereken,güzel manzaralı yerlerdendir. Bahçe ve heykelleri sevenler için idealdir, fotoğraf makinenizi unutmayın.
13
Hall of Great Harmony / Pekin
Çin mimarisinin eserlerini görebileceğiniz,ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Çok etkileyici çevresinden dolayı, mutlaka ziyaret edilmeli.
14
National Center for the Performing Arts / Pekin
Mimarisi ile görenleri etileyen yerlerden biridir. Sergiler ve konserlerin yapıldığı yerde çok etkileneceksiniz. Kesinlikle gelmelisiniz.
15
798 Art Zone / Pekin
Mükemmel bir deneyim sunan bu yerde, sanat eserlerini inceleyebilir, tapınaklarında gezebilirsiniz. Görülmesi gereken yerlerdendir.
16
Back Lakes / Pekin
Ziyaret edilmesi gereken harika göllerden biridir. Harika bir atmosferdir ve hediyelik eşya alabileceğiniz çok sayıda dükkan vardır.
17
Gate of Heavenly Peace / Pekin
Dünyanın en geniş meydanlarındandır. Pekin tarihini kendi gözlerinizle görebileceğiniz harika bir yerdir. Kesinlikle görmelisiniz.
18
Meridian Gate / Pekin
Çok etkileyici kapıların bulunduğu, Yasak Şehir'in girişidir. Tarihi ve mimari açısından etkileneceğiniz yerlerdendir ve mutlaka görülmelidir.
19
Pinggu Jiangjunguan Great Wall / Pekin
Harika bir duvardır ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekir. Yol boyunca uzanan, güzel manzarayı izleyerek keyif alabilirsiniz. Mutlaka gelinmesi gerekir.
20