Paris'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

23 Aralık 2015

Musee d'Orsay / Paris
Paris'in en önemli yerlerindendir. Dünyaca ünlü sanatçıların resimlerinin yer aldığı müzedir. Özellikle sanatseverlerin görmesi gerekir.
1
Eyfel Kulesi / Paris
Paris'e gidip Eyfel Kulesi'ni görmeyen yoktur. İster bol bol fotoğraf çektirin, ister arka bahçesinde eğlenin... Çimenlere uzanıp şarap içebilir, kulenin tepesine çıkıp şehri ayaklarınız altına alabilirsiniz. Seçim sizin.
2
Louvre Müzesi / Paris
Paris'in mükemmel sanat müzesidir. Şehirde bulununca mutlaka gidilmeli ve mümkünse tüm günün ayrılması gereken yerlerdendir. Sanat eserleri ve tarihi eserleri inceleyebilir, Mona Lisa portresini görebilirsiniz.
3
Notre Dame Katedrali / Paris
Gotik mimarinin en güzel örneklerindendir ve kesinlikle gelinip görülmesi gereken yerlerdendir. Katedralin üst katlarına çıkmalı ve manzarayı izlemelisiniz. Etkileyici bir yerdir.
4
Lüksemburg Bahçeleri / Paris
Rengarenk çiçeklerin arasında eğlenceli vakit geçirebilir, spor yapabilir veya içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Şehrin yorucu kalabalığından nefes almak istiyorsanız, harika bir öneridir.
5
Palais Garnier - Opera National de Paris / Paris
Paris'in en önemli simgelerinden biri de operadır. İç ve dış mimarisi ile dikkatleri çekmektedir. Çevresinde bulunan kafelerde oturabilir, binanın güzelliğini izleyebilirsiniz.
6
Sainte Chapelle / Paris
Mükemmel vitraylarlardan oluşan en eski mimari harikalardandır. Tavanı, renkleri ve desenleri ile uyumu, görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Mutlaka görülmeli...
7
III. Alexandre Köprüsü / Paris
Seine Nehri'nin üzerindeki köprülerden biridir. En süslüsü ve en ihtişamlıdır, mutlaka görülmeli... Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyiniz.
8
River Seine / Paris
Paris'e gidip de mutlaka yolunuzun düşeceği bir yerdir. Tekne turu yapabilir, görkemli yapılarını ve köprülerini nehirden izleyebilirsiniz.
9
Orangeria Müzesi / Paris
Küçük ve şirin olan müze, mutlaka ziyaret edilmelidir. Monet'in önemli eserleri sergilenmekte ve meraklılarını beklemektedir.
10
Zafer Takı / Paris
Trafiğin yoğun olduğu bir noktada olduğu için, anıta ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Altında yanan ateş ve tepesindeki mükemmel manzarasını gördükten sonra, gittiğinize değdiğini göreceksiniz.
11
Sacred Heart Basilica of Montmartre / Paris
İçi ayrı, dışı ayrı güzel bir kilisedir. Kilisenin tavanı, içerisindeki sanatsal performansı son derece etkileyicidir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
12
Le Marais / Paris
Tarihe tanıklık eden sokaklardandır. Çok şık restoranlar ve kafelerde oturabilir, sanat üzerine yoğunlaşmış mağazalarda gezip, alışveriş yapabilirsiniz. İstanbul'un Karaköy'üne benzerliğiyle dikkat çekmektedir.
13
Towers of Notre-Dame Cathedral / Paris 
Katolik dünyasının en önemli ibadethanelerindendir. Kilise sevenler için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir ve özellikle akşamları harikadır.
14
Saint Germain des Pres / Paris
Paris'in en iyi restoranlarının bulunduğu ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Yürüyüş yapabilir, peynir yiyebileceğiniz ve şarap içebileceğiniz güzel mekanlar yer almaktadır. Denemelisiniz.
15
Rodin Müzesi / Paris
Restorasyonu başarılı olan yerlerdendir. Bahçedeki kafede güzel vakit geçirilebilir, müzedeki muazzam eserleri inceleyebilirsiniz.
16
Ile de la Cite / Paris
Köprü ile farklı adaya geçilebilecek en güzel adalardandır. Gezerken çok keyif alacaksınız. Çiçek pazarını görün ve mutlaka alışveriş yapın.
17
Montmartre / Paris
Bir şey yapmadan sadece yürüyebilirsiniz. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel yerlerdendir. Gözünüze hoş görünen bir kafe seçin ve keyfini çıkarın.
18
Ile Saint Louis / Paris
Gerçek Paris halkının yaşadığı yerlerdendir. Nehir üzerinde bulunan adaların küçüğüdür ve köprü üzerinde ve ara sokaklarında, sokak müzisyenleri ile karşılaşabilirsiniz. Dondurma yemeyi ihmal etmeyin.
19
Jacquemart Andre Müzesi / Paris
Sanat koleksiyonlarının, heykeller ve mobilyaların bulunduğu muhteşem yapıdaki müzedir. Kesinlikle görülmesi gerekir.
20