Panama'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

22 Ocak 2016

Panama Kanalı / Panama Şehri
Şehre gidildiğinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Kanalın çevresinde gezebilir, gemilerin gelişini ve gidişini izleyebilir, müzesinde gezebilirsiniz.
1
Boquete Outdoor Adventures / Boquete
Rafting yapılacak harika bir nehirdir. Başta biraz korkacağınız ama sonradan çok eğleneceğiniz deneyimlerdendir. Mutlaka deneyin...
2
Miraflores Visitor Center / Panama Şehri
Şehre gelen turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. İçerisinde, şehir hakkında bilmeniz gerekenlerle alakalı bulgular ve film yer almaktadır. Kesinlikle gelmelisiniz...
3
Casco Viejo / Panama Şehri
Kiliselerin, müzelerin, dar ve eski sokakların bulunduğu, görülmeye değecek yerlerden biridir. Eski binalar arasında yürürken dikkatli olmalısınız.
4
Gatun Kapıları / Colon
Harika bir ziyaret yeridir. Bilgilendirici film ile görenlerin dikkatini çekmekte, kanal genişlemesi ile inanılmazdır. Mutlaka görülmeli...
5
Panama Interoceanic Canal Museum / Panama Şehri
Şehir merkezinnde bulunan çok güzel bi müzedir. İçerisinde kahve dükkanı, hediyelik eşya dükkanları, güzel ve tarihi eserler yer almaktadır. Mutlaka görülmeli...
6
Panama Metro / Panama Şehri
Trafik derdi olmayan harika bir ulaşım aracıdır. Ucuz ve rahat olan metro sistemini tercih edebilir, rahatlığa kavuşabilirsiniz.
7
Gatun Lake / Panama Şehri
Harika bir macera yaşayabileceğiniz, kanal ve göl ziyaretini unutamayacaksınız. Tekne turu yapmadan gelmeyin.
8
Avenida Balboa / Panama Şehri
En güzel caddelerden biridir. Bahçeleri ve manzarası ile dikkatleri çeken yeri kesinlikle görmeli, gezmelisiniz. Dilerseniz bisiklete binebilirsiniz.
9
San Blas Islands / Panama
Şehirde, en güzel suya sahip, çok güzel bir adadır. Manzarası, adeta kartpostalları andıran adaya kesinlikle gelmelisiniz.
10
Ciudad de Panama / Panama Şehri
Eski ve romantik bir şehirdir. Barların, alışveriş merkezlerinin ve restoranların çok güzel olduğu bu yeri kesinlikle görmeli, zaman geçirmelisiniz.
11
The Lost Waterfalls-Boquete / Boquete
Muhteşem şelaleler eşliğinde gezi yapacağınız, unutulmayacak bir deneyim yaşayabilirsiniz. Mutlaka gelin ve doğa harikası yeri görün. 
12
Isla Zapatillas / Bocas del Toro Province
Beyaz kumu ve masmavi suyu ile hayran kalacağınız yerlerdendir. Küçük ama dinlendirici adaya mutlaka gitmelisiniz.
13
Multiplaza Pacific Mall / Panama Şehri
Dünyaca ünlü markaların bulunduğu, lezzetli restoranların yer aldığı kusursuz alışveriş merkezlerindendir. Fiyatları biraz yüksek gelebilir.
14
Amador Causeway / Panama Şehri
Şehir manzarası ve restoranları ile unutulmayacak güzellikteki yerdir. Heyecan verici manzarasını mutlaka görmelisiniz, mümkün ise bisiklete binebilirsiniz.
15
San Jose Kilisesi / Panama Şehri
Mimarisi ile dikkat çeken harika bir kilisedir. Otantik binalar ve yaşam alanları ile farklı dünyalara dalabilir, binanın üst katından manzara izleyebilirsiniz.
16
Panama La Vieja / Panama Şehri
Şehirde görülmesi gereken en güzel ve tarihi yerlerinden biridir. Müze, içerisindeki kalıntıları ve resim galerilerini görmeniz önerilir.
17
Albrook Mall / Panama Şehri
Şehrin en iyi alışveriş merkezlerinden biridir. Zaman geçirebilir, alışveriş yapabilir, lüks mağazalardaki indirim fırsatlarını yakalayabilirsiniz.
18
Metropolitan National Park / Panama Şehri
İçerisinde kaplumbağaları, geğikleri, kuş ve kelebekleri görebileceğiniz, en güzel yağmur ormanlarındandır. Adeta oksijen deposu olan ormana gelip, güzel zaman geçirebilirsiniz.
19
Amerika Köprüsü / Panama Şehri
Şehrin sembollerinden biri olan Amerika Köprüsü, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Kanala bakan bu köprüde fotoğraf çektirmeyi unutmayın.
20