Outlet mağazalarından Nasıl Alışveriş Yapılır?

22 Temmuz 2015

Kadınların kendine engel olamadıkları tek şey varsa o da alışveriş merkezlerindeki indirimlerdir. Sezonda fiyatlarının pahalı olmasından dolayı alamadıkları ürünleri, outlet mağazalarından %25-%75 arası indirimlerle alarak dolaplarını yenileyebilirler.
1
Alışverişlerinize başlamadan önce piyasa araştırması yapın. Gideceğiniz noktaları belirledikten sonra, arayıp indirim olup olmadığı bilgisini alabilirsiniz. Bazı markalar indirimlerini duyurmamakta ve bu mağazalardaki indirimlerle sadece mağazaya gidince karşılaşmaktayız.
2
Alışverişe kendinizi kaptırmadan önce önemli kurallardan biri rahat giyinmektir. Spor ve kolay çıkarılabilen kıyafetleri giymeyi tercih ederseniz, soyunma kabinlerinde de fazla zaman harcamamış olursunuz.
3
Alışverişe giderken rahat giyinme kuralı ayaklarınız için de geçerlidir. Spor ve rahat ayakkabılar giyerseniz fazla ayakta duracağınız içnn zorluk yaşamazsınız.
4
Outlet mağazalarında önemli sorun kabin sırası beklemektir. Özellikle indirim dönemlerinde çok kalabalık olmasından dolayı, sakin olan saatlerde gitmeye çalışın. Ya sabahın erken saatlerinde ya da alışveriş merkezlerinin kapanmasına yakın saatlerde. 
5
Mağazada kıyafetlere bakmaya başlarken mutlaka mağazanın arka kısımlarından başlayın. En güzel parçalar ve en çok indirim olan ürünler hep mağazanın arka tarafında bulunur.
6
Outlet mağazalarında önemli bir konu kararsızlıktır. Beğendiğiniz bir parça varsa onu kesin alın.
7
Outlet mağazalarındaki ürünler, sezona göre çok daha hızlı tükendiği için, beğenip de yarın alırım dediğiniz bir ürünü bulmak hemen hemen imkansızdır.
8
En güzel indirimler, outlet mağazalarında olmaktadır.  Ürün alırken dikkat ettmeniz gereken başka bir faktör ise, ürünlerin outlet mağazalar için mi üretildiği yoksa geçen sezondan kalma ürünler mi olduğudur.
9
Sezonlardan ürün almak yerine outlet mağazalarında aynısını hem de neredeyse yarı fiyatına alın ve dolabınızda yerini hazırlayın.
10