Oslo'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

30 Ocak 2016

Vigeland Müzesi / Oslo
Oslo'da görülecek farklı müzelerdendir. Bronnz ve granit gibi malzemelerden yapılmış olan sayıları 200'ü aşkın heykelleri görebilir, bahçesinde gezebilirsiniz.
1
The Norwegain National Opera & Ballet / Oslo
İlginç mimariye sahip olan binada, şehri seyredebilir, fotoğraflar çekebilirsiniz. Tembellik yapmadan tüm binayı gezmeli, farklı deneyim yaşamalısınız.
2
Fram Polar Gemi Müzesi / Oslo
Şehirde gezilmesi gereken, Denizcilik Müzesi'dir. Etkileneceğiniz ve heyecanlanacağınız müzeyi mutlaka görmelisiniz.
3
Bygdoy Peninsula / Oslo
Norveç'in tarihini ve kültürünü anlatan müzelerin de bulunduğu, güzel evlerin hakim olduğu sevimli adaya mutlaka gelmelisiniz. Huzur dolu adanın manzarasında, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.
4
Holmenkollen Gök Müzesi ve Atlama Kulesi / Oslo
Şehri kuş bakışı izleyebileceğiniz, snowboard yapabileceğiniz en güzel yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gerekir.
5
Norveç Halk Müzesi / OSla
Norveç halkının yaşamı hakkında bilgi veren, ahşap bir müzedir. Anadolu'yu gezen insanların yabancılık çekmeyeceği, gelenekselliği ile etkileyen bir yapıdır. Alışveriş yapabilir, kafesinde oturabilirsiniz.
6
Viking Gemi Müzesi / Oslo
Viking gemilerinin ve eşyalarının bulunduğu, bakımı ile görenleri kendine hayran bırakan yerlerdendir. Filmlerde karşınıza çıkan gemileri görmenin keyfini yaşamalısınız.
7
Oslo Fjord / Oslo
Şelalelerin büyüleyici manzarasında huzuru bulacağınız yerlerden biridir. Burayı ziyaret etmeyen, Norveç'i görmüş sayılmaz.
8
Ulusal Galeri / Oslo
Ünlü ressamların eserlerinin bulunduğu, güzel ve etkileyici bir müzedir. Çok büyük olmayan ama görülmesi gereken önemli noktalardandır.
9
Aker Brygge / Oslo
Alışveriş yapabileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz harika bir atmosferdir. Yat limanını görmeli, sahilinde gezmelisiniz. İzmir'in Kordun şehrine bezerliği ile dikkat çeker.
10
Oslomarka / Oslo
Gölleri, yürüyüş yolları ile doğayı yakından keşfedeceğiniz yerlerdendir. Doğayı sevenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir.
11
Sognsvann Lake / Oslo
Şehirdeki en güzel göllerden biridir. Manzarası karşısında yürüyüş yapabilir, güzel bir gün geçirebilirsiniz.
12
Akershus Şatosu ve Kalesi / Oslo
Tarih meraklıları için görülmesi gereken yerllerdendir. Şehir manzarasını izleyebilir, kalenin etrafını gezebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
13
Norveç Direniş Müzesi / Oslo
Norveç tarihi hakkında bilgi alabileceğiniz güzel bir müzedir. Eserleri görerek, tarihe yolculuk yapacağınız müzeyi ziyaret etmelisiniz.
14
Botanical Gardens / Oslo
Rengarenk bitki ve çiçeklerin bulunduğu kusursuz bahçelerden biridir. Dinlendirici atmosfere sahip olan bahçede, aileniz ile harika zaman geçirebilirsiniz.
15
Oslo Belediye Binası / Oslo
Sıradışı ve görkemli yapı olan belediye binası, hem tarihi hem de mimari yapısı ile dikkatleri çekmektedir. Limana yakın olduğundan dolayı çevresinde gezebilir, restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
16
Norwegian Museum of Technology / Oslo
Hem eski hem de yeni teknolojiyi görebileceğiniz bir sergidir. Çocuklarınızın çok eğleneceği, ilginç müzede güzel zaman geçirebilirsiniz.
17
Munch Museum / Oslo
Kuzey ülkelerin en başarılı müzelerindendir. Resimleri ve heykelleri ile farklılık yaratan müzede, özellikle cinsellik çok farklı şekilde sergilenmektedir.
18
The Nobel Peace Center / Oslo
Sergileri ile dikkat çeken, hem çocuklar hem de yetişkinlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Hediyelik eşya alabilir, kafesinde oturabilirsiniz.
19
Karl Johans Gate / Oslo
Oslo'nun en hareketli ve en güzel caddelerindendir. Alışveriş mağazalarının, kafe ve restoranların ve havuzların bulunduğu caddede dolaşabilir, şehri keşfedebilirsiniz.
20
Kraliyet Sarayı / Oslo
Çok gösterişli olmayan fakat görülmeye değer sarayılardandır. Kocaman, yemyeşil parkın ortasında bulunan, kusursuz parkta oturup dinlenebilirsiniz.
21
Ekebergparken / Oslo
Muhteşem manzaraya sahip olan, şehirdeki en iyi parklardandır. İnanılmaz manzaraya sahip olan turistik yer, görenleri büyülemektedir. Yürüyüş yapabilir, heykelleri görebilirsiniz.
22
Nordmarka / Oslo
Büyüleyici manzaraya sahip olan, Oslo'nun görülmesi gereken yerlerindendir. Gelinmesinde ve zaman geçirilmesinde fayda vardır.
23
Korketrekkeren / Oslo
Çocuklar gibi eğlenebileceğiniz, unutulmaz deneyim yaşayabileceğiniz, kalabalıktan uzaklaşabileceğiniz, Oslo'nun en güzel yerlerindendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
24
Vigelandsparken / Oslo
Muhteşem heykelleri ile görenleri büyüleyen bir parktır. Eşsiz atmosfere sahip olan yerde tarihi, sanatı ve bahçe güzelliğini bir arada bulabilirsiniz.
25
Astrup Fearnley Museum of Modern Art / Oslo
Farklı ve yaratıcı sanat eserlerini görmek için ziyaret etmeniz gereken, Oslo'nun en önemli müzelerinden biridir. Ünlü sanatçıların eserlerini görmekten çok keyif alacaksınız.
26
Oestbanehallen / Oslo
Restoranlar, barlar, dondurmacılar ve çiçek satılan dükkanlara kadar aranılanların bulunduğu, kusursuz bir tren istasyonudur. Mutlaka gelmeli ve atmosferini yaşamalısınız.
27
Oscarsborg Kalesi / Oslo
Tarihe ilgisi olan ziyaretçiler için kusursuz yerlerdendir. Aileler için de çok uygun olan kaleyi görmeli, müzesini gezmelisiniz. Kendine özgü güzeliğe sahip olan yeri görmeli, zaman geçirmelisiniz.
28
Hovedoya / Oslo
Şehrin en güzel manzaralarına sahip olan yerlerdendir. Küçük ama değerli tarihi kalıntıların bulunduğu adayı mutlaka görmelisiniz. Piknik yapabilir, denize girebilirsiniz.
29
Oslo Cathedral (Oslo Domkirke) / Oslo
Güzel, ahşap dekoru ile huzur veren bir kilisedir. Çok gösterişli olmayan, meydana yakın yerde bulunan kiliseyi görmelisiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30