Osaka'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

28 Ocak 2016

Dotonbori / Osaka
Japonya'ya gitmişken kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, özel mağazaların ve barların bulunduğu, enerjisi bitmek bilmeyen bu yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
1
Osaka Aquarium Kaiyukan / Osaka
Çocuklar ve yetişkinler için başarılı bir yerdir. Köpek balığı, balina ve daha çok sayıda balık çeşitlerinin bulunduğu akvaryuma mutlaka gelmeli ve incelemelisiniz.
2
Osaka Kale Parkı / Osaka
Sessiz, sakin ve huzur dolu bu yerde büyülenmemek elde değil. Kale manzarası, çatılarının güzelliği ve çevresindeki ağaçlar ile harika yerlerdendir.
3
Universal Japonya Stüdyoları / Osaka
Erken saatlerde gidilip görülmesi gereken, şehrin en eğlenceli yerlerindendir. Unutulmaz bir deneyim için ziyaret edilmesi gerekir.
4
Shinsaibashi / Osaka
Alışveriş tutkunlarının kesinlikle gelmesi gereken yerlerdendir. Dünya markalarının da aralarında bulunduğu binlerce dükkanın bulunduğu bir caddedir. İster alışveriş yapın, ister yemek yiyin.
5
Minami / Osaka
Alışveriş yapabileceğiniz, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz, çevresinde dolaşarak güzel binalar göreceğiniz yerlerdendir. Barlarında eğlenebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
6
Floating Garden / Osaka
En güzel mimari örneklerinden bir olan binanın, manzarasına bayılacaksınız. Şehri ayaklarınızın altına serecek bu deneyimi yaşamak için fazla beklemeyin. 
7
Osaka Castle / Osaka
Tarih sevenlerin gelmesi gereken kaledir. Kale kuruluşu ve şehir ile ilgili bilgi alabileceğiniz, üst katlarından şehri ayaklarınız altına alabileceğiniz, kusursuz güzellikteki yerlerdendir.
8
Japan Mint / Osaka
Kiraz çiçeklerini görebileceğiniz nisan ayında gelmeniz, çok daha iyi olacaktır. İnanılmaz güzellikte ve çok kalabalık olan yerde bisiklete binebilir, çevreyi gezebilirsiniz.
9
Sumiyoshi - taisha Shrine / Osaka
Manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz, yürüyerek rahatlayabileceğiniz, güzel ve sakin bir yerdir. Köprüde fotoğraf çekmeyi unutmayın.
10
Tempozan Ferris Wheel / Osaka
Nefes kesici manzaraya sahip, şehri askıda izleyebileceğiniz unutulmaz bir deneyimdir. Mükemmel fotoğraflar çekebilir, yakınında bulunan alışveriş merkezinden hediyelikler alabilirsiniz.
11
Kuromon Ichiba / Osaka
Lezzetli yiyeceklerden kurutulmuş ürünlere kadar aradığınızı bulabileceğiniz yerlerdendir. Otantik yemekleri veya Japon yemeklerini yiyebilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.
12
Nanba Grand Kagetsu / Osaka
Güzel restoranlar, dükkanlar ve sinema salonlarını bulabileceğiniz, şehrin en şık ve eğlenceli caddelerindendir.
13
Osaka Museum of Housing and Living / Osaka
Japon tarihini görebileceğiniz, eski Japon evlerinde fotoğraf çektirebileceğiniz yerlerdendir. Sokaklarında gezebilir, mağazalarında alışveriş yapabilir, kimono kiralayabilirsiniz. Unutulmayacak bir deneyim...
14
Hep Five Ferris Wheel / Osaka
Şehrin manzarasını izleyebileceğiniz, yavaşça döndüğünden dolayı her açıyı yakalayabileceğiniz bir deneyim olacaktır. Şehirde güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra, bir de tepeden bakın... Bayılacaksınız.
15
Abeno Harukas / Osaka
Dışarıdan bakıldığında basit görünen bina, Osaka'nın en güzel manzarasını insanlarla buluşturur. Japonya'nın en yüksek binası olan Abeno Harukas, gece ve gündüzü ile farklı güzellikleri insanlara sunmaktadır.
16
Shin Umeda City / Osaka
Harika bir manzaraya sahip olan, gün batımında farklı güzelliğe bürünen etkileyici bir binadır. Binanın en üst katında bulunan cam tavan üzerinde yürümelisiniz. 
17
Hozenji Yokocho / Osaka
Geleneksel bir tapınaktır. Çevresindeki küçük ve dar sokakları ile dikkat çeken, görüntüsü ile eski Japonya'ya benzemektedir. Görülmesi gereken yerlerdendir.
18
Shitennoji Temple / Osaka
Japonya'nın eski Budist tapınaklarıdır. Şehrin en güzel ve gözde noktalarından biridir. İnanılmaz tarihi ve mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...
19
Osaka Museum of History / Osaka
Çok güzel ve modern bir binadır. Osaka tarihi hakkında bilgi alabileceğiniz, içerisinde hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu yerde unutulmayacak zaman geçirebilirsiniz.
20
Sennichimae Doguyasuji Shopping Street / Osaka
Eski hediyelik dükkanlar ve yiyecek dükkanları ile dikkat çeken, unutulmaz bir yerdir. Turistlerin görmekten keyif aldığı bu sokağı mutlaka görmelisiniz.
21
Nakanoshima Park / Osaka
Osaka'nın en güzel yerlerinden biridir. Dinlendirici atmosfere sahip olan yeri görmeli, çevresinde gezmeli, yürüyüş yapmalısınız. Görmeden şehirden ayrılmayın.
22
Kids Plaza Osaka / Osaka
Çocuklar için kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Kapalı oyun alanları ve keşif merkezleri ile kesinlikle görülmesi ve keşfedilmesi gerekir.
23
Shinsekai / Osaka
Osaka'da görmekten keyif alacağınız yerlerdendir. Çok sayıda mağaza ve restoranların bulunduğu, saatlerinizi geçireceğiniz kusursuz yeri kesinlikle görmelisiniz.
24
Midosuji Street / Osaka
Chanel, Dior, Prada gibi dünya markalarının bulunduğu, kusursuz caddelerdendir. Alışveriş yapmasanız bile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
25
Ebisu Bridge / Osaka
Çok fazla insanın bulunduğu, şehrin en güzel turistik bölgelerindendir. Köprünün üzerine çıkın, etrafı izleyin ve bol bol fotoğraf çekin.
26
Tsutenkaku / Osaka
Alışveriş yapabileceğiniz güzel caddelerden biridir. Kuleye mutlaka çıkmalı, çevresini gezmeli ve çok sayıda fotoğraf çekmelisiniz.
27
Nipponbashi Denden Town / Osaka
Japonya'nın alışveriş cennetlerinden biridir. Kesinlikle gelmeli, alışveriş yapmalı ve çocuklarınız ile beraber zaman geçirmelisiniz. Unutulmaz yerlerden biridir.
28
Kemasakuranomiya Park / Osaka
Şehrin en güzel parklarından biridir. Çiçeklerin güzelliklerini görmek istiyorsanız,mart sonunda gitmeniz tavsiye edilir. Japonya'nın cennet köşelerinden olan yeri kesinlikle görmelisiniz.
29
Osaka City Centrel Hall / Osaka
Şehrin sembolü haline gelmiş yerlerdendir. Kırmızı kubbeli çatısı ile görenleri büyüleyen güzel yapıyı kesinlikle görmelisiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30