Orgazm Hakkında Bilinmesi Gerekenler

26 Ocak 2019

Cildi Güzelleştiriyor
Orgazm kan akışını hızlandırır ve yaşlanmayı engelleyen steroid hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu da cildin daha genç ve güzel görülmesine neden olmaktadır.
1
Bağışıklık Sistemini GüçlendiriyorHaftada bir ya da iki kez orgazm olmak Immunoglobulin A veya IgA seviyesini yükseltiyor, bu da bağışıklık sisteminin virüslere karşı direncini attırıyor.
2
Uyku Problemine İyi GeliyorOrgazm sırasında salgılanan oksitosin uykuya dalmayı kolaylaştırıyor ve uyku sorununu çözmede yardımcı oluyor.
3
Baş Ağrısını Azaltıyor
G- Noktası terimini ortaya atan Dr. Beverly Whipple'a göre bu noktadan kaynaklı orgazm olan kadınların ağrı eşiğinin yüzde 107 oranında yükseldiğini savunuyor.
4
Kalp Krizine Karşı Koruyor
İsrail'deki bir araştırmaya göre sık orgazm olan kadınlarda kalp krizi riski düşük.
5
Stresi Azaltıyor 
Orgazm sırasında beyin sinir ilacı Prozac'ın da içerdiği serotonini salgılıyor ve stresi azaltıyor.
6
Prostat Kanserini Engelliyor
Araştırmalara göre düzenli seks hayatı, orgazm sırasında sperm boşaldığı için prostat bezini temizliyor ve ileriki yaşlarda prostat kanserine yakalanma riskini düşürüyor.
7
Gençleştiriyor
Haftada üç kez sevişen çiftler daha az sevişenlere oranla 10 yaş daha genç görünüyor.
8
Meme Kanseri Riskini Düşürüyor 
Yunanistan'da yapılan bir araştırmaya göre sık orgazm olmayan kadın ve erkeklerin meme kanserine yakalanma riski yüzde 25 daha yüksek.
9
Ağrıyı Azaltıyor
ABD'de New Jersey'de yapılan araştırma sık orgazm olan kadınlarda başta romatizma olmak üzere bazı ağrıların şiddetinin düşük olduğu saptandı.
10