Ordu'da Görülmesi Gereken Yerler

03 Mayıs 2016

Ordu'nun Dereleri
Şehrin en önemli ve en değerlileridir. Piknik yapabilir, oltanızı alıp balık tutabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Kesinlikle ilk görülecek yerlerdendir.
1
Ordu'nun Yaylaları
Şehrin en önemli simgelerinden biridir. Mükemmel doğası, harika manzarası ve doğallığı ile unutulmaz zaman geçirebilirsiniz. Mutlaka görmelisiniz.
2
Yasonburnu Yarımadası
Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı olan Çaytepe Köyü'nde yer alan şahane bir yerdir. 1869 yılında yapılan Yasonburnu Kilisesi de burada bulunmaktadır.
3
Boztepe
Ordu'nun kusursuz manzarasına hakim olduğu yerlerdendir. Deniz seviyesinden 450 metre yüksekliğindeki yeri görmeli, manzarasında çay içmelisiniz.
4
Osman Paşa Şadırvanı
1847 senesinde, Ordu'nun meydanında, Osman paşa tarafından yaptırılmış şadırvandır. Türkiye'nin en yüksek sütunları olan şadırvanı mutlaka görmelisiniz.
5
Bolaman Kalesi
Ordu'nu Fatsa ilçesinde yer alan kaledir. Pontus Rumlarından kalan kale, şehrin en önemli yerlerindendir. 200 sene öncesinde, Hazinedar ailesi tarafından inşa edilmiştir.
6
Gölköy Kalesi
Güzel Ordu'nun Gölköy ilçesinin, Kale mahallesinde bulunan yerdir. 1997 senesinde, UNESCO tarafından, Antik Eserler Listesi'nde yer almıştır.
7
Ünye Kalesi
2500 senesinden beri, Ordu'nın Ünye ilçesinde bulunan, 2. Mitradates tarafından yaptırılmıştır. Harika manzaraya sahip kaleyi mutlaka görmelisiniz.
8
Hoynat Adası
Ordu'nun Perşembe ilçesinde bulunan tarihi yerlerdendir. Karabatak ve martıların yaşadığı yalancı cenneti mutlaka görmelisiniz. 
9
Ulugöl
Gölköy ilçe merkezine 17 kilometre mesafesindeki krater gölünü mutlaka görmelisiniz. Şehrin en güzel yerlerinden olan Ulugöl'de, yaban ördeği avı yapılmaktadır. Uğramadan şehirden ayrılmayınız.
10