Online Koronavirüs Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

25 Mart 2020

1. Corona testi için ilk önce vatandaşların sisteme giriş yapması gerekiyor. Giriş bölümünde ise sizden T.C kimlik numarası, baba adı, doğum yılı ve telefon numaranız isteniyor.
1
Sistem vatandaşa son 14 gün içerisinde nerede barındığını, herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığını, solunum yolu hastası biriyle temas olup olmadığını ve kronik hastalık geçmişine ilişkin sorular soruyor.
2
Sistem alınan cevaplara göre testi yapan kişiye bir ön değerlendirme sunuyor. Ön değerlendirme yüksek çıkarsa herhangi bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor.
3
Sizlerde aşağıda vereceğimiz bağlantıdan koronavirüs testi sayfasına ulaşabilir ve online testinizi yapabilirsiniz. Bu testin tavsiye niteliği taşıdığını da unutmayın.
4
Online koronavirüs testi, size sorduğu kritik sorular ile hastalığınızın pozitif ve negatif olma ihtimalini aşağı yukarı güvenli bir şekilde size sunmaktadır. Bu testin ardından hala virüsü taşıdığınıza eminseniz lütfen en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.
5
Kendinizin ve çevrenizdekilerin hayatını riske atmamak için bu durumu ciddiye almanızı ve hastanelerde uygulanacak olan tedaviye güvenmenizi tavsiye ediyoruz. Sağlıkla kalın…
6