Ölmeden Hemen Önce Çekilen Ürpertici Selfieler

31 Ağustos 2015

Öz çekim diğer adıyla selfie, artık tam bir tutku oldu. Nerede olursanız olun sürekli birileri selfie çekiniyor. Gündelik yaşamın bir parçası olan selfie ile gün içerisindeki mutlu anlar, güzel beraberlikler ve çılgınlıklar çekilip paylaşılır ama bazen o paylaştığınız güzel anlarınız bir anda dehşete dönüşebiliyor. İşte mutlu olarak başlayıp bir anda dehşete dönüşen o selfieler...
1
Malezya’dan Amsterdam’a gitmek için annesiyle uçağa binen Gary Slok, öz çekim paylaştıktan sonra uçağı yere çakılmasıyla hayata veda etti.
2
Yolculuklarda öz çekim yapmanın kurbanı olan Courtney Sanford, sevgilisine “Seninle Çok Mutluyum” diye öz çekim fotoğrafı çekerken arabasıyla kaza yaptı ve hayatını kaybetti.
3
Motor tutkunluğuyla tanınan ünlü müzisyen Muere Jadiel, motoruyla yolculuk yaparken hayranlarıyla paylaşmak için öz çekim yapmak istedi ama hayatını kaybetti.
4
Oscar Otero 21 yaşında kör kurşunların hedefi oldu. Otero, adres sormak için girdiği silah mağazasında gördüğü bir silahla öz çekim yapmak istedi. Fotoğrafını çektikten hemen sonra silah temizleyen dükkan sahibi tarafından kazara vurularak öldü. 
5
Meksikalı’yı kasıp kavuran pop star Jenni Rivera, 2012 yılında arkadaşının özel jetiyle yaptığı yolculukta öz çekim yaparken jet yere çakıldı ve yaşamını yitirdi.
6
İranlı iki kız kardeş babalarının arabalarını çalıp gezmeye çıktılar. Trafikte öz çekim yapmak isterken de karşıdan gelen arabayla çarpıştılar. İranlı kızların arabası çarpmanın etkisiyle direkt yanmaya başladı ve iki kız kardeş oracıkta can verdi.
7
Portekiz’e tatil için gelen iki İngiliz çift, öz çekim yapmak için kayalıkların üzerine çıktı. Portekiz’in büyük dalgalarından habersiz öz çekim yapan bu iki kişi, gelen büyük bir dalganın etkisiyle dengelerini kaybedip kayalıklara kafalarını şiddetli çarparak yaşamlarını yitirdi.
8
17 yaşındaki Xenia Ignatyeva, çılgınca bir öz çekim yapmak için 28 metre yüksekliğindeki inşaatın üstüne çıktı. Ignatyeva, fotoğrafı çektikten hemen sonra kendisini tutan kablo koptu ve hayatını kaybetti. 
9
Çılgın öz çekim tutkunu olan 21 yaşındaki Rodriguez, trenle yolculuk esnasında trenin üzerine çıkarak öz çekim yapmak istedi. Ancak Rodriguez, öz çekim yaparken tüneli göremediği için tünelin girişine şiddetli bir şekilde çarparak yaşamını yitirdi.
10
Çocukların bile çılgınlar gibi yaptığı öz çekim, 13 yaşındaki Karen Hernandez’in de büyük bir tutkusuydu. Hernandez, öz çekim için Tuna Nehri’nin kıyısına kadar gitti. Tam öz çekim yaparken ayağı kayarak nehre düştü ve hayata veda etti.
11