Okulu Yarım Bırakan Zengin Ünlüler

07 Eylül 2015

Lady Gaga
220 Milyon Dolar servetin sahibi olan ünlü şarkıcı, New York Üniversitesi Sanat Bölümüne kabul edilen isimlerindendi. Müzik kariyeri için 2. yılunda okulu bıraktı ve babasıyla bir anlaşma yaptı. Babası, müzikte başarısız olursa okula yeniden döneceği koşuluyla kabul etmiştir.
1
Ellen DeGeneres
Komedyen olarak işe başlamış ve lezbiyen olarak ismi duyulduğunda daha da ünlenen isim, New Orleans Üniversitesi'de iletişim bölümüne kayıt olmuştur fakat kariyeri için okula başlamadan bırakmıştır. 285 milyon dolar servetin sahibidir.
2
Russell Simmons
1983 yılında arkadaşı Rick Rubin işe çalışmaya başlayıp üne kavuşmuştur. Müzik kariyerinden önce Harlem'deki New York City kolejini bırakmıştır. 325 Milyon Dolar servete sahiptir.
3
Tom Hanks
Kaliforniya Eyalet Üniversitesi tiyatro eğitimmini bırakan, Ödüllü aktör, yönetmen ve yazar Tom Hanks, en çok hasılat elde eden oyunculardandır ve 350 milyon dolarlık servete sahiptir.
4
Tiger Woods
Stanford Üniversitesi'ni bırakan golf oyuncusu, dünyanın en çok kazanan sporculardan biridir. 600 milyar dolar servetin sahibidir.
5
James Cameron
Avatar ve Titanikk'in yapımcısı olan isim, Cameron Üniversitesinde fizik ve İngilizce eğitimini yarım bırakmıştır. 700 Milyon Dolar servetin sahibidir.
6
Oprah Winfrey
Burslu olarak kazandığı Tennessee State Üniversitesi'ne başladı fakat kendi yapım şirketi kurmak için okulu bıraktı. 3 Milyar Dolar servete sahiptir.
7
Steve Jobs
Microsoft ile Apple'ın rekabetini bilmeyen yoktur. Jobs, arkadaşı Steve Wozniak ile 1976 yılnda Apple'ı başladı ve yeni fikirler için sadece 6 ay Portland Reed Koleji'ne gitti ve 2011 yılında hayatını kaybetmiştir. 10.2 Milyar Dolar serveti olduğundan bahsediliyor.
8
Mark Zuckerberg
Facebook yaratıcılarından olan isim, psikoloji ve bilgisayar bilimi için Harvard'a katıldığı sitenin çalışmalarına başladı ve ikinci yılda okulu bıraktı. Yaklaşık 34.8 Milyar Dolar servete sahiptir.
9
Bill Gates
En iyi bilinen iş adamların başında gelen Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates, kendi bilgisayar yazılım şirketi olan Microsoft'u başlatmak için Harvard Üniversitesi'ni bırakmıştır. Yaklaşık 79.3 Milyar Dolar servetin sahibidir.
10