Niğde'de Görülmesi Gereken Yerler

03 Mayıs 2016

Gümüşler Manastırı
Şehrin en etkileyici yerlerinden biridir. Ülkemizde nadir görünen güzellikteki yeri mutlaka görmelisiniz. Gülen Meryem Ana motifine bayılacaksınız.
1
Niğde Kalesi
Şehrin en önemli simgelerinden biridir. Güzel Niğde'yi, kuşbakışı görebileceğiniz, tarihi yapısına hayran kalacağınız yerlerdendir. Bakım konusunda eksiklerinin en kısa sürede tamamlanması gerekir.
2
Ak Medrese
Niğde'ye gelince mutlaka görülmesi gereken tarihi eserimizdir. Değerli olmasına rağmen, çok fazla özen gösterilemeyen yerlerden olan medreseyi görmeden şehirden ayrılmayın.
3
Tyana Su Kemerleri
Tarihi miraslarımızdan biri olan, ülkemizin önemli eserlerinden biridir. Turistik açıdan büyük değere sahip olan, geçmiş olarak Bizans'a dayanan kusursuz eseri mutlaka görmelisiniz.
4
Niğde Müzesi
Eserlerin düzgün sergilendiği, salonlarının güzel olduğu ve şehrin çevresinden çıkan eserlerin insanlarla buluşturulduğu müzelerdendir. Mutlaka görülmeli.
5
Kayaardi Bağları
Şehir merkezine yakın olan, tertemiz havaya sahip yerlerdendir. Mağaraların altında bulunan taş evleri görebilir, yeşil bahçelerin arasından akan derelere hayran kalabilirsiniz.
6
Saat Kulesi
Kusursuz bir kalenin üzerine inşa edilen tarihi yerlerdendir. Niğde'nin simgelerinden biri olan ve şehir manzarasına sahip yeri mutlaka görmelisiniz.
7
Narlı Göl
Harika bir manzaraya sahip olan, kriter gölüdür. Eğlenceli bir gün geçirmeyi planlıyosanız, göl kenarına gidebilirsiniz.
8
Demavend Travel
Şehrin en önemli ve tarihi mekanlarından biridir. Kesinlikle görülmeli ve bol bol fotoğraf çekilmelidir.
9
Yaşam Park Niğde Alışveriş Merkezi
Alışveriş yapabileceğiniz, çocuklarınızla güzel zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görülmeli ve içerisinde zaman geçirilmelidir.
10