New York'ta Gezip Görmeniz Gereken Yerler

16 Ocak 2016

Central Park / New York City
Yüksek binaların ortasında geçen ve şehrin can damarı olan, mükemmel bir parktır. Tertemiz Central Park'ta, temiz havanın içerisinde harika dakikalar geçirebilirsiniz. Kesinlikle uğramalısınız.
1
Metropolitan Sanat Müzesi / New York City
Şehrin, sanat dolu müzesidir. Ülkenin askeri tarihini yakından görebileceğiniz, tarihi eser dolu bir müzedir. Görülmesi gereken müzelerdendir.
2
Top of the Rock Observation Deck / New York City
Şehri, kuş bakışı izlemek için harika bir noktadır. New York'un mükemmel manzarasına sahip olan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
3
11 Eylül Anıtı / New York City
Yalın mimari ve şık düzenleme ile yapılan, siyah granit mermer ve havuzu ile şehrin görülmesi gereken yerlerindendir. 11 Eylül ruhunu anlatan anıtı mutlaka görmeli, fotoğraf çektirmelisiniz.
4
Manhattan Skyline / New York City
Hem gecesi hem gündüzünü mutlaka görmek zorunda olduğunuz yerlerdendir. Nefes kesici manzarayı görmelisiniz. Cesareti olanlar için de helikopter kiralanmaktadır. Yükselin ve şehrin güzelliklerini tepeden izleyin.
5
Broadway / New York City
Günün her saatinde kalabalık olan, hayal gibi bir yerdir. Muazzam tiyatrolar, muhteşem gösteriler ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Akşam saatlerindeki ışıklandırmalara bayılacaksınız.
6
High Line / New York City
Yolda yürümekten keyif alacağınız bir yerdir. Eski tren yolu, ahşap dekorlar ve harika bir peyzajın oluşturduğu yeri mutlaka görmelisiniz. Çevresindeki kafelerde oturabilir, yol boyunca yürüyebilirsiniz.
7
Frick Collection / New York City
Eşsiz koleksiyonların yer aldığı, sakinliğinde büyüleneceğiniz bir mekandır. Merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir, galerilerinde zaman geçirebilirsiniz. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
8
Grand Central Terminal / New York City
Ulaşım merkezi olan terminal, mimarisi, eski yapısı ve içerisindeki aydınlatması ile ön plana çıkmaktadır. Kesinlikle görülmesi ve kafelerinde oturulması gerekir. Fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmeyin.
9
Ground Zero Museum Workshop / New York City
New York'ta duygusal deneyim yaşamak isteyenlerin kesinlikle gelmesi gereken yerlerdendir. Terör olaylarının acısını gözlerinizle görebiliriniz. Gelmenizde fayda var.
10
Empire State Building / New York City
Şehirdeki en yüksek ve görkemli binasını ve manzarasını görmelisiniz. Yukarı çıkın ve muazzam güzelliği ayaklarınızın altına serin. Harika bir deneyim olacaktır.
11
Bryant Park / New York City
Şehrin merkezinde bulunan en güzel parklarındandır. Kış mevsiminde buz pateni yapabilir, yaz aylarında çimlere uzanıp zaman geçirebilirsiniz. Yaz mevsimindeki açık hava sinemasını kesinlikle kaçırmayın.
12
Radio City Music Hall / New York City
Caddeye ilk girdiğiniz zamani, binanın dış cephesi ilginizi çekecektir. Muhteşem şovların düzenliği bir binadır. Gezerken, kesinlikle bir ünlü ile karşılaşırsınız. Anılarınıza güzel hatıralar ekleyebilirsiniz.
13
Statue of Liberty / New York City
Şehrin en önemli simgelerinden olan Özgürlük Anıtı, ilk olarak görülmesi gereken yerlerdendir. Tekneler ile ulaşımı sağlanan anıt mutlaka görülmeli, fotoğraflar çekilmelidir.
14
Rockefeller Center / New York City
Bahçesinde önemli organizasyonların düzenlendiği, cadde üzerindeki kusursuz bir binadır. Dünyayı sırtında taşıyan adam heykeli bulunmaktadır. Kesinlikle görülmeli...
15
Staten Island Ferry / New York City
Özgürlük Heykeli'nin yanına gidecek olan bir feribottur. Yakından fotoğraf çekebilirsiniz, şehri denizden izleyebilirsiniz. Deneyimi yaşamadan gelmeyin.
16
The Cloisters / New York City
Sanat tutkunlarının kesinlikle gelmesi, görmesi gereken yerlerdendir. Mükemmel koleksiyonlarında ve sergilerinde gezebilir, orta çağ hakkında fikir alabilirsiniz.
17
New York Public Library / New York City
Şehrin büyüleyici yapılarındandır. New York Halk Kütüphanesine, şehirdeki öğrenciler her gün gelmekte ve ücret alınmamaktadır. Yüksek tavanları ile kendinizi farklı diyarlarda hissedebilirsiniz. Kesinlikle görülmeli.
18
Tenement Museu / New York City
New York'ta görülmeye değer müzelerdendir. Akılda kalıcı ve palaklığı ile zihinlere işlenen yeri, mutlaka ziyaret etmeli ve gezmelisiniz.
19
Lincoln Center for the Performing Arts / New York City
Harika bir tesistir. Seminerlerin düzenlendiği, operaların sergilendiği önemli yerlerdendir. Mutlaka uğramalı ve mümkünse etkinliğe katılmalısınız.
20